Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
ODWOŁANE | Ania Nowak, FAST LOVE

Zgodnie z zaleceniami władz Miasta Poznania związanymi z profilaktyką przez rozprzestrzenianiem się koronawirusa z przykrością informujemy o odwołaniu wydarzeń zaplanowanych od 11 do 25 marca. Wraz z artyst_k_ami i kurator_k_ami i pracujemy nad znalezieniem nowych terminów dla w/w wydarzeń. O zaktualizowanych terminach będziemy informować na bieżąco. Zwroty środków za bilety zakupione za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24, nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

Ania Nowak, FAST LOVE: [„Untitled 1”, „Untitled 2”, „Czy można umrzeć na złamane serce?”; warsztaty „Queerowanie czułości na koniec świata” 14/03, g. 11]

„Untitled”” i „Untitled 2 to obiekty choreograficzne używające dragu jako strategii choreograficznej.

„Untitled” prześlizguje się po przeszłości i teraźniejszości, by snuć historie tęsknot ciała i spekulacje na temat lepszej przyszłości. „Untitled 2” zaś traktuje o ekonomii pragnień, gospodarce uczuć i wolności wyboru w czasie, ciele i przestrzeni. „Czy można umrzeć na złamane serce?” to performans dokamerowy będący częścią wystawy pod tym samym tytułem. Projekt dotyczy nieoczywistych powiązań między zdrowiem fizycznym i psychicznym, zapytuje o autorytet wiedzy w zestawieniu z osobistym doświadczeniem i ograniczenia języka w ujmowaniu ciała.

„Untitled”, „Untitled 2” Pomysł, tekst, performans: Ania Nowak Stylizacja: Dusty Whistles Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez, Agata Siniarska „Untitled”: produkcja Komuna//Warszawa „Untitled 2”: produkcja Ani Nowak „Czy można umrzeć na złamane serce?” Pomysł, tekst, reżyseria: Ania Nowak Performerka: Jagoda Szymkiewicz Realizacja wideo: Laura Grudniewska, Iwo Rachwał Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach „Project Room” Po wydarzeniu artist talk: prowadzi Bartosz Mroczkowski.bilety: 15/20 pln    

Ania Nowak (ur. 1983) pracuje w obszarze szeroko rozumianej choreografii. Tworzy solowe i kolektywne prace badające napięcia języka oraz niedopowiedzenia i przeobrażenia ciała. Prowadzi research dotyczący miłości jako strategii generowania wiedzy (http://technologiesoflove.tumblr.com/), w którego ramach bada ekonomie afektywne, niestabilne struktury troski oraz podejmuje próbę redefiniowania zmysłowości. Jej prace prezentowane były m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Art Stations Foundation w Poznaniu, National Center of Dance w Bukareszcie i Arts Santa Mònica w Barcelonie. Ukończyła studia choreograficzne w HZT Berlin. Mieszka i pracuje w Berlinie.

« Wróć