Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
LAS #346 My Disco + Nadja + Robert Curgenven & Kat McDowall

MY DISCO (AU)

 

My Disco to australijska grupa muzyczna uformowana w 2003 roku przez członków takich zespołów jak Clann Zú, Days of Iris oraz Heartfeltself. Muzycy czerpią inspirację z takich zespołów jak Shellac czy Big Black i mają na koncie sześć albumów studyjnych oraz cztery EP-ki. Ich dyskografię zamyka wydany w 2021 roku album „Alter Schwede” będący połączeniem noise rocka, dark ambientu i industrialu.

 

bandcamp

 

NADJA (CA)

 

Nadja to duet w skład którego wchodzi Aidan Baker i Leah Buckareff. Zespół rozpoczął swoją działalność w 2003 roku jako solowy projekt Aidana Bakera, którego celem miało być eksplorowanie cięższych i głośniejszych aspektów muzyki eksperymentalnej. W 2005 roku do projektu dołączyła Leah Buckareff. Duet łączy elektronikę, powolne riffy gitarowe i przywodzącą na myśl lament sekcję perkusyjną, tworząc kakofoniczną ścianę dźwięku przesyconą eteryczną melodyjnością.

 

bandcamp

 

ROBERT CURGENVEN (AU) & KAT MCDOWALL (IE)

 

Robert Curgenven to australijski kompozytor tworzący muzykę ambientową. Jego twórczość obejmuje pracę nad zjawiskiem rezonansów wytwarzanych poprzez gramofony i harmonijne, instrumentalne brzmienia gitary. W swoich projektach muzycznych wykorzystuje fizyczne właściwości dźwięku; nie tylko oddziaływanie na ciało, ale także sposób w jaki dźwięki mogą kształtować nasze postrzeganie przestrzeni i upływu czasu. Artysta wykonał ponad 200 koncertów – od 2005 roku w Australii i Europie, w tym Klub Transmediale, Ultrahang Festival (Budapest), Feste dell Acqua (Vicenza / Włochy), Audiograft Festival (UK), Springs Festival Desert. Prezentował dźwięk jako audiowizualne i rzeźbiarskie prace na wystawach grupowych m.in. na Transmediale (Berlin), jak również w galeriach w Australii, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. W Pawilonie artysta wystąpi razem z Kat McDowall, prezentując ich wspólny projekt „SPECTRES”.

 

bandcamp

 

Bilety:

 

30 zł (ulgowy / poniżej 26 lat i powyżej 60 lat)

 

40 zł (normalny)

 

« Wróć