Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Godzina:
20:00-22:00
LAS #347 schtum + Malediwy

schtum (AT)

 

Na nowym albumie „Sequencing Detachments” wiedeński duet schtum przekształca elementy elektronicznej muzyki tanecznej, pozostawiając abstrakcyjne wrażenie emocjonalnej głębi. Na nowym wydawnictwie zespół kontynuuje minimalistyczne brzmienie, znane z debiutanckiego albumu „Feed” – wszystkie dźwięki generowane są przez sygnały z gitary, basu i modułu bębna basowego. Występując na żywo na instrumentach wzbogaconych o zniekształcenia i pogłosy, duet przekształca mikrotonowe zakłócenia i sprzężenia zwrotne w mroczne sekwencje elektroniczne.

 

bandcamp

 

Malediwy (PL)

 

Duet w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowiska o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns czy Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, wśród których znajdują się takie nazwiska jak Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzales, zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch.

 

Na przełomie jesieni i zimy 2018, nakładem wytwórni LADO ABC, ukazała się pierwsza płyta duetu zatytułowana „Afroaleatoryzm”. Fuzja dwóch wyrazów oznacza luźny związek z muzyką afrykańską i wszelkimi jej konsekwencjami przy zastosowaniu techniki kompozytorskiej opierającej się na dziele przypadku. Jest to parafraza określenia „aleatoryczny funk” którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

 

Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

 

bandcamp

 

Bilety:

 

30 zł (ulgowy / poniżej 26 lat i powyżej 60 lat)

 

40 zł (normalny)

 

« Wróć