Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Pawilon Otwarty: Premiera albumu Kult Jednostki/Radical Passion

19 marca zapraszamy na spotkanie premierowe książki Radical passion / Kult jednostki.

Najdłużej produkowany na świecie pociąg elektryczny, zwany popularnie Jednostką narodził się w naszym rodzinnym Wrocławiu. Pragniemy przedstawić fascynującą historię tego modelu i jego zaskakującą moc oddziaływania. Przygotowywany album barwnie ilustruje powstanie pociągu i jego design, ale przede wszystkim koncentruje się na ludziach z nim związanych ponieważ ich pasja często przybiera radykalną formę. Spędziliśmy prawie 4 lata, podróżując po Polsce, przeprowadzając wywiady z zapaleńcami. Spotykaliśmy się z miłośnikami zbierając dane i zdobywając nieudostępniane do tej pory archiwa prywatne i instytucjonalne. Chcemy stworzyć książkę, która odkryje nieopisany do tej pory świat skrajnych obsesji i sentymentów oraz poszerzy granice terminu „pasja”.

Ta książka jest o: – nieznanej historii fenomenu jednostek EN57, – społeczności wiernych i gorliwych, często radykalnych fanów (przeprowadziliśmy ponad 20 wywiadów z przedstawicielami różnych środowisk. są w wśród nich: kierujący jednostką, tatuażyści, fotografowie, graficiarze, modelarze, pracownicy, którzy budowali EN57 i wiele innych), – sentymentalnym świecie kultury związanej z koleją w czasach komunizmu i teraz, – brutalnym rodzimym designie i kulturze wizualnej.

Torypress to grupa autorów i aktywistów z Wrocławia zainteresowanych projektowaniem i kulturą wizualną. Tworzymy interdyscyplinarny zespół do zadań popularyzatorskich.

Wydarzenie bezpłatne.

Bezpieczeństwo i regulamin uczestnictwa znajdują się pod linkiem http://bit.ly/regulamin_pawilon. Forma przeprowadzenia wydarzenia jest uzależniona od bieżących rozporządzeń związanych z sytuacją pandemiczną.

« Wróć