Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON


Definiujemy Pawilon Otwarty jako miejsce przestrzeni performatywnej – miejsce warsztatów, spotkań, projekcji filmowych, instalacji. W tym sensie jest autonomicznym dopełnieniem galerii sztuki współczesnej jako przestrzeni dla działań wymykających się ramie wystawy. Patrzymy na Pawilon przez ideę Pawilonu Otwartego, ideę miejsca słuchającego i reagującego poprzez współpracę. Mówimy tu o potrzebie wspierania i tworzenia nowych przestrzeni dla kultury – również nieinstytucjonalnej. Otwieramy się na inne pomysły i działania o charakterze dyskursywnym i performatywnym. Chcemy wspierać młodych twórców i kolektywy, reagować na potrzeby rzeczywistości artystycznej. Jesteśmy otwarci na wydarzenia, które z nieoczywistych perspektyw podejmują tematy społeczne, polityczne i estetyczne. Zapraszamy twórców indywidualnych, kolektywy oraz instytucje pozarządowe do przedstawiania własnych propozycji programowych. Wspieramy działania niskobudżetowe o charakterze publicznym, które poszukują miejsca na realizację.

Ideą Pawilonu Otwartego jest stwarzanie przestrzeni dla eksperymentu, poszukiwania nowych idei oraz dialogu. Do współpracy zapraszamy lokalnych twórców_czynie i kolektywy artystyczne. W ramach programu realizowane są dwie formuły wsparcia: PRZESTRZEŃ i MIKROGRANTY.


Pawilon Otwarty: Przestrzeń

Pawilon Otwarty: Przestrzeń to program w ramach, którego udostępniamy bezpłatnie przestrzeń Pawilonu dla oddolnych inicjatyw, niezależnych osób artystycznych i kolektywów, na realizację projektów. Oferujemy wsparcie techniczne, produkcyjne i promocyjne.

Nabór projektów odbywa się w trybie open call, które będziemy ogłaszać na początku sezonu wiosennego i jesiennego.


Projekty realizowane w I półroczu 2024 (kwiecień-lipiec)

ZWYCIĘZKIE PROJEKTY:

Unbound, Zuzanna Kenkel (realizacja: 23.05.2024)

Jestem rzeką, Jagoda Witkowska, Mo Tomaszewska, Lukas Wójcicki (realizacja: 4.07.2024)

Will it ever be alright or will I always be listening to Hannah Montana’s old records on repeat?, Sabina Gryczan (odwołane z przyczyn niezależnych od Pawilonu)


Projekty realizowane w II półroczu 2024 (wrzesień-grudzień) — ogłoszenie lipiec

Weź udział wysyłając uzupełniony formularz zgłoszeniowy na adres mailowy: otwarty@pawilon.org, w tytule wpisując ,,Pawilon Otwarty: Przestrzeń / jesień”. Wniosek powinien zostać podpisany i załączony jako plik w formacie .pdf.

Wydarzenia realizowane będą w następujących datach (we wniosku należy wybrać preferowane termin):

  • 4-6.09 (przedział czasowy dostępności Pawilonu)
  • 11-13.10 (przedział czasowy dostępności Pawilonu)
  • 5-7.11 (przedział czasowy dostępności Pawilonu)

OPEN CALL kierujemy do osób artystycznych, twórców_czyń, animatorów_ek kultury, organizatorów_ek, osób kuratorskich, formalnych lub nieformalnych grup twórczych.

Zapewniamy bezpłatne udostępnienie przestrzeni na realizację projektu, wsparcie techniczne i produkcyjne oraz promocyjne


Zgłoszenia przyjmujemy do: 21.07

Ogłoszenie wyników: 29.07


Do pobrania

Pytania prosimy kierować na adres: otwarty@pawilon.org