Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

AFTERIMAGE: in studio meeting | Art & Science Lab

Zapraszamy na spotkanie poświęcone projektowi Afterimage. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych tworzeniem projektów artystycznych z pogranicza sztuk dźwiękowych i wizualnych, nowymi technologiami, muzyką elektroniczną, sztuką cyfrową, wizualizacjami na żywo oraz syntezą dźwięku.

Afterimage to projekt łączący grafikę kinetyczną z dźwiękiem, podczas którego muzyka komponowana na żywo i obraz współistnieją w nieustannej interakcji. Sercem projektu jest unikalny instrument/system, łączący programowanie wizualne i modularną syntezę dźwięku. Przepływ informacji między dźwiękiem a obrazem odbywa się na zasadzie sprzężenia zwrotnego, umożliwiając dynamiczne zmiany i interakcje w obu warstwach. Twórcy kładą szczególny nacisk na rozwijanie wspólnego języka i organicznej interakcji między tymi dwoma mediami.

Podczas spotkania zostaną omówione aspekty techniczne projektu oraz wyzwania związane z komunikacją między dźwiękiem a obrazem. Poruszone zostaną kwestie tworzenia systemu audiowizualnego opartego na modularnej syntezie dźwięku i środowisku TouchDesigner.

Po spotkaniu odbędzie się krótki pokaz, a następnie system zostanie uruchomiony w formie instalacji, co będzie okazją do zadawania dodatkowych pytań i rozmów z twórcami.

 

Prezentacja projektu w formie koncertu odbędzie się 29 czerwca w CK Zamek.

Wydarzenie towarzyszące projektowi Art & Science Lab. Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Obraz: Maciej Waleszczyk

Muzyka: Dawid Dąbrowski

 

BIO:

MACIEJ WALESZCZYK Interdyscyplinarny artysta działający w obszarach sztuki wizualnej, dźwiękowej oraz projektowania graficznego. Studiował Projektowanie Graficzne (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, studia magisterskie) oraz Kompozycje Elektroakustyczną (Akademia Muzyczna w Poznaniu, studia licencjackie). W swojej pracy artystycznej skupia się na badaniu relacji pomiędzy dźwiękiem, obrazem i interakcją z odbiorcą. Łącząc programowanie wizualne z dźwiękiem, korzysta z generatywnych narzędzi dla ekspresji artystycznej.

DAWID DĄBROWSKI Kompozytor, producent muzyczny i animator kultury. Ukończył kompozycję elektroakustyczną (Akademia Muzyczna w Poznaniu), filologię polską i filozofię (Uniwersytet Szczeciński). Zajmuje się szeroko pojmowaną elektroniką. Dźwięki generuje z syntezatora modularnego, własnoręcznie przetworzonych techniką circuit bending instrumentów. Kurator i współtwórca festiwali muzycznych Gadafest (realizowany w Miechowie pod Krakowem), Hiatus (Poznań) oraz µHiatus (Poznań). Skomponował muzykę do wielu spektakli teatralnych, instalacji dźwiękowych i projektów performatywnych. Współtwórca projektów muzycznych: Czarnoziem, Drogi Krajowe, Seti Setters, Junosty, Resmover, Dąbrowski/Mańko.