Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

5 URODZINY PAWILONU

Pawilon: Daniel Szwed, Tyler Matthew Oyer

DKS: Pawilon birthday afterparty with Kem


5 lat temu zaprosixxśmy Was na otwarcie Pawilonu — nowego rozdziału w krótkiej historii budynku nigdy niepowstałej Nowej Gazowni. Przez ten krótki czas udało nam się stworzyć nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta. Od samego początku najważniejsxx byxxście Wy nasza publiczność. Chciexxśmy, aby Pawilon stał się miejscem różnych głosów, perspektyw i spojrzeń instytucją budową na różnorodności i otwartości.


Zapraszamy Was do wspólnego świętowania! Jak zawsze czekać będzie na Was świetny program muzyczny, będzie różnorodnie i queerowo. 


⚞Po koncertach w Pawilonie zapraszamy do DKS na Pawilon birthday afterparty with Kem⚟


#PAWILON

wstęp wolny


Daniel Szwed

g. 20:00

koncert


Współtwórca kolektywu BNNT (z Konradem Smoleńskim), z którym działają w sferze dźwięku i obrazu od 2008 roku, debiutuje solowym materiałem. W swoich poszukiwaniach stawia na oszczędny zestaw, szukając nowych faktur i barw dźwięku. Elektryfikuje bębny, na bazie rytmu zapuszcza się w technoidalne formy i metaliczne powidoki. Agresywne zagrania czasem oplata w ziarniste, dronowego pasma, kiedy indziej zahacza o quasi-metalowe formy. Niekonwencjonalnie wykorzystuje perkusję, buduje pogłos, skręca w rejony surowego techno i szorstkiej muzyki noise. Balansuje na granicy elektroakustyki, metalu i industrialu, wyznaczając sobie kierunek miarowym brzmieniem i rytualną formą. Razem z Patrykiem Daszkiewiczem, Mateuszem Rosińskim i Krystianem Piotrem (LAS) współtworzy kolektyw-wydawnictwo HISS.


https://danielszwed.bandcamp.com/music 


Tyler Matthew Oyer

g. 21:30

koncert


W ciągu ostatnich 10 lat Tyler Matthew Oyer stał się uznanym na całym świecie artystą wizualnym i wykonawczym, znanym ze swoich teatralnych, kampowych, gotycko-popowych występów. Ich muzyczna estetyka łączy performans oraz śpiew operowy i muzykę klasyczną.


https://tmostudio.com/ #DKS OFICYNA

bilety: 10 PLN* / 30 PLN

(na bramce w dniu wydarzenia)

* z opaską Pawilonu

 

⚞Pawilon birthday afterparty with Kem⚟

g. 00:00


Paulina Pawłowska

performance 


Paulina Pawłowska — performerka, tancerka. Interesuje ją to w jaki sposób ciało, tożsamość i seksualność uwikłane są w systemy władzy. W swojej praktyce korzysta z BDSM jako krytycznego narzędzia, odsłaniającego systemy kontroli oraz badającego emancypacyjny wymiar ciał. Studentka Sztuki Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Absolwentka VI i VII edycji Warszawskiej Choreografii w Centrum, I edycji Szkoły KEM oraz Szkoły Tańca Współczesnego w Poznaniu.


Kem dj sets


Kem —  kolektyw queerowo-feministyczny, którego działania koncentrują się na styku choreografii, performansu, dźwięku i praktyk społecznych. Jej główne działania to pozainstytucjonalny program edukacyjny Kem Szkoły i cykl wydarzeń klubowych Dragana Bar. Podczas swoich imprez, Kem prezentuje nowe zjawiska w muzyce klubowej, sztuce dźwięku i performansie.


https://www.kemwarsaw.com/ 


Zagrają: 

✺ Facheroia

✺ androgienia

✺ Krzysztof