Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

5 zmysłów: kongres rysowników

Projekt 5 zmysłów dedykowany osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom, gości w Wielkopolsce od siedmiu lat. Centralnym elementem 5 zmysłów jest wydarzenie finałowe współtworzone przez uczestników projektu i interdyscyplinarną grupę artystów. Podczas ósmej edycji projektu finałowe warsztaty prowadzone przez artystów-grafików, malarzy i ilustratorów poświęcone będą rozmowom o]Wolności.
 
Kongres Rysowników to praca Pawła Althamera, zaprezentowana po raz pierwszy podczas 7. Biennale w Berlinie w 2012 roku w opuszczonym kościele św. Katarzyny. Do jej współtworzenia z czasem dołączyli też artyści z Grupy Nowolipie, nieformalnie współpracujący z Pawłem Althamerem od 1994 roku.
 
Od 2012 roku Kongres został kilkukrotnie odtworzony w różnych formach i miejscach m.in.: w ramach retrospektywnej wystawy artysty w New Museum w Nowym Jorku, Ludwig Forum w Aachen, czy też w Sopocie przy okazji wystawy retrospektywnej Grupy Nowolipie. Projekt, którego celem jest wypowiadanie się za pomocą obrazów, zachęca wszystkich, bez względu na wiek i poglądy, do podzielenia się swoją opinią przy użyciu kredki, węgla i farby. Podczas finału projektu 5 zmysłów odtworzymy akcję artystyczną Pawła Althamera. Spotkanie przybierze formę otwartych warsztatów prowadzonych przez artystów grafików współpracujących z projektem. Tym razem wizualne wypowiedzi kongresu skupią się wokół tematyki Wolności.
 
Warsztaty odbywają się codziennie, od 27 do 29 listopada, w godzinach od 12:00 do 20:00.