Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

6. urodziny LAS-u / LAS #326 Piernikowski, OOBE

21:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ma na koncie ponad 300 koncertów i wierną publiczność u boku. Od 2013 roku zaprasza do Poznania najciekawszych muzyków międzynarodowej sceny niezależnej. W grudniu LAS świętuje szóste urodziny.
 

 
Drugiego dnia urodzin na scenie pojawi się Piernikowski: Robert, białas, współzałożyciel Primeshitu. Producent, wokalista, mistrz ceremonii. Kombinator. Współtwórca takich załóg jak Napszykłat i Syny, autor solowych krążków „Się żegnaj” i „No Fun”, soniczny kolaborant tak różnych postaci jak Adam Gołębiewski, BNNT, Łukasz Rychlicki, Jan Klata czy duet Coals. Raper z wyboru, eksperymentator z powołania, prymitywista z przekonania. Raper, który się nie boi, eksperymentator, którego twórcze ścieżki zawiodły z ciasnych przestrzeni wprost na sceny wielkich festiwali muzycznych, prymityw(ista), który swoją naiwność przekuł w siłę. Głos miasta, kamienic, bloków i ludzi je zamieszkujących, ludzi starych, z problemami i dzieciaków na froncie. Jeden z tysięcy, a jednak pośród tych tysięcy zupełnie unikalny.
 
Koncert Piernikowskiego poprzedzi OOBE: projekt muzyczno-wizualny założony przez Wojciecha Hassa i Grzegorza Ciemciach-Pikselo w 2015 roku w Poznaniu. W 2018 roku dołączyła do nich Aleksandra Szalińska (aka Flicker Fox), która wsparła muzykę warstwą wokalną – tworząc intymne, emocjonalne pasaże, kontrastujące z eksperymentalnym, industrialnym charakterem ich muzyki.
 
bilety: 30/40 pln