Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Alpha–polis | Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć „Titanica”

17:00
Alpha–polis to trzy dni, na które składają się projekcje filmowe, dyskusje i warsztaty skupione wokół naszego tegorocznego hasła programowego – Sezonu Alpha. Proponowane przez zaproszone osoby kuratorskie wydarzenia poruszają problematykę transformacyjnej roli wspólnot, zwracają uwagę na potrzebę tworzenia sojuszy i aliansów oraz zadają pytania o rolę instytucji sztuki oraz o potencjał nowej, nietoksycznej męskości.

zespół kuratorski: Anu Czerwiński, Andrzej Marzec, Andrzej Pakuła, Aleksandra Skowrońska


Alpha–polis. Dzień trzeci:


● Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć „Titanica”, reż. Teemu Nikki

film, rozmowa
kurator: Andrzej Marzec
prowadzenie, rozmowa: Andrzej Marzec
gościni: Ewa Dziedzic-Szeszuła

Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć „Titanica” w reżyserii Teemu Nikki to opowieść o niewidomym mężczyźnie z Finlandii o imieniu Jaakko. Chcąc spotkać się ze swoją wieloletnią partnerką Sirpą przemierza trudną dla osoby z niepełnosprawnością drogę, mierząc się z niebezpieczeństwami, które kryje nieprzystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych miasto i polegając na pomocy nieznajomych.

Film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją.

Po projekcji filmu zapraszamy na rozmowę prowadzoną przez kuratora Andrzeja Marca z zaproszoną gościnią Ewą Dziedzic-Szeszułą.

BIO:
Ewa Dziedzic-Szeszuła – psycholożka kliniczny, specjalistka w zakresie rehabilitacji osób niewidomych, instruktorka orientacji przestrzennej, certyfikowana choreoterapeutka. Pedagożka terapii tańcem osób niewidomych.