Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Art & Science Lab

12:00

Art & Science Lab to otwarte środowisko mediacji pomiędzy sztuką, technologią i nauką. Format tego wydarzenia jest społecznym laboratorium komentującym rozwój technologii oraz jej wpływu na środowisko twórcze i kreatywne.

Głównym punktem programu tegorocznej edycji są trzy cykliczne warsztaty: Media Lab, Science Lab oraz Digital Lab dotyczące wykorzystania współczesnych narzędzi w procesie twórczym i kreatywnym. Dodatkowo powstanie seria podcastów komentujących rozwój technologii i jej konsekwencji dla społeczeństwa i twórczości. Rezydencja twórczo-technologiczna realizowana w przestrzeni Art & Science PSNC Future Labs będzie miała swój finał w Pawilonie.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy pomiędzy Fundacją ICHB PAN, PSNC Future Labs oraz Pawilonem, Oddziałem Galerii Miejskiej Arsenał.


Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy za pomocą formularza. Na każdy workshop obowiązuje oddzielny zapis.


Miejsce spotkania wszystkich warsztatów PSNC Future Labs ul. Zwierzyniecka 20 (II piętro)


PROGRAM:


18.05, 25.05, 8.06 | Science Lab

Co kryje szum? Współpraca z generatorami obrazów od podstaw.

osoby prowadzące: Maciej Waleszczyk, Marcin Wałęsa

Start każdego warsztatu 12:00.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

Uwaga: warsztat Science Lab jest cykliczny i składa się z kilku spotkań

Warsztat skierowany do osób zainteresowanych generowaniem obrazu opartego o AI.


W ramach warsztatu uczestnicy zostaną wprowadzeni w teorię i praktykę tworzenia obrazu przy użyciu sztucznej inteligencji. Skupimy się na eksploracji narzędzia ComfyUI, bazując na opensource’owym modelu Stable Diffusion. Warsztaty umożliwią praktyczne zastosowanie różnych metod generacji i kontroli obrazu oraz integrację z “pluginami” w środowisku ComfyUI.


Zalecane jest, aby osoby uczestniczące posiadały swoje laptopy.


19.05, 26.06, 09.06 | Digital Lab

Projektowanie interaktywnego audio w środowisku Unreal Engine

osoby prowadzące: Aleksandra Słyż, Patryk Lichota

Start każdego warsztatu 12:00.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

Uwaga: warsztat Digital Lab jest cykliczny i składa się z kilku spotkań


Warsztat jest skierowany do osób zainteresowanych dźwiękiem, projektowaniem akustycznym i muzyką, ale także dla osób tworzących gry wideo i sztukę nowych mediów.

Warsztat będzie składał się z 2 powiązanych ze sobą komponentów. Pierwszym modułem będzie praca nad tworzeniem efektów dźwiękowych w oparciu o nagrania akustyczne, obróbkę cyfrową i elementy syntezy dźwięku kontrolowane przez sensory ruchowe. Drugim modułem będzie implementacja tych dźwięków do środowiska Unreal Engine 5 i przygotowanie dla nich skryptów interakcji kontrolujących relacje przestrzenne, fizyczne i materiałowe zdarzeń akustycznych. Praca z dźwiękiem będzie się odbywać w programach Ableton Live oraz Max/MSP.


Zalecane jest, aby osoby uczestniczące posiadały  swoje laptopy.


06-07.07, 13-14.07 | Media Lab

Projektowanie generatywnych audiowizualnych instalacji artystycznych

osoby prowadzące: Jan Skorupa, Paweł Sołoducha

Start każdego warsztatu 12:00.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

Uwaga: warsztat Media Lab jest cykliczny i składa się z kilku spotkań


Warsztat jest skierowany do osób zainteresowanych sztuką medialną, interakcją oraz kreatywnym codingiem przy użyciu Max/MSP oraz Touch Designer.

W ramach warsztatu osoby uczestniczące wraz z prowadzącymi stworzą interaktywną i sieciową instalacje audiowizualną opartą o wykorzystanie generatywności. Środowiskiem pracy będzie multimedialny showroom laboratorium art&science PSNC Future Labs oparty o dookólną projekcję dźwięku i obrazu.

 Ilość miejsc na warsztaty ograniczona. W przypadku dużego zainteresowania udziałem zastrzegamy sobie możliwość selekcji zgłoszeń.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest całkowicie BEZPŁATNY.


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Rozwój Sektorów Kreatywnych.


Identyfikacja wizualna: Laura Radzewicz