Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Baumgart Baumgart Performance Studio „Wszyscy rozmawiają o pogodzie. My nie.”

 

 

 

 

 

 

 
 

 
 

Dwie artystki – Anna i Agata, matka i córka – spotykają się po raz pierwszy w medium performance’u zderzając fragmenty swoich wcześniejszych realizacji na tym polu.
 
Anna Baumgart – artystka wizualna działająca w dziedzinie filmu, instalacji i rzeźby – oraz Agata Baumgart działająca w obszarze teatru, filmu dokumentalnego i rysunku, wykroczą poza swoje strefy komfortu, by spotkać się w przestrzeniach ryzyka, sztuki oraz relacji matka-córka.
 
Wiemy, jak pisze Adrienna Rich, że “Kateksja między matką a córką – kluczowa, zaburzona, nadużywana – to wielka nienapisana historia. Prawdopodobnie nie ma w naturze ludzkiej niczego bardziej obciążonego niż ten przepływ energii między dwoma biologicznie do siebie podobnymi ciałami, z których jedno pozostawało w owodniowej błogości drugiego, a drugie je urodziło.”
 
Na performance „Wszyscy rozmawiają o pogodzie. My nie.” złożą się listy Agaty Araszkiewicz i Katarzyny Bojarskiej (napisane do Anny Baumgart, a performowane przez Klarę Bielawkę i Annę Kłos), film „Kto mówi” Anny Baumgart z 1998 roku (w którym Agata występuje jako mała dziewczynka).
 
Druga część to fragment performance’u „Hybris 4”. Podczas niego Agata Baumgart wraz z zaprzyjaźnionymi aktorami rekonstruuje nastoletnie wspomnienie z czasów, kiedy być może po raz pierwszy dociera do niej, jaką rolę w i tak już splątanym życiu własnym i jej matki odgrywa sztuka. W rekonstrukcji wezmą udział Aleksandra Matlingiewicz, Agnieszka Roszkowska, Natalia Kalita, Krzysztof Ogłoza, Michał Podsiadło i Dobromir Dymecki.
 
 
reżyserki: Anna Baumgart, Agata Baumgart
 
performerzy: Klara Bielawka, Dobromir Dymecki, Krzysztof Ogłoza, Anna Gorajska, Anna Kłos, Aleksandra Matlingiewicz, Michał Podsiadło, Agnieszka Roszkowska oraz Agata Baumgart
 
kostiumy: Marta Szypulska
 
Wstęp wolny!