Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

BUNT KWIATÓW: PETR YAC, TONFA, FLEXI GENG, OLO CBD

Dwudniowy cykl koncertowy otworzy Petr Yac oraz TONFA.
 
Petr Yac jest producentem żyjącym na pograniczu Polski i Niemiec. Zapalony wielbiciel muzycznej dekonstrukcji, miłośnik dilejow i reverbów. Jeden z najbardziej uznanych rodzimych twórców głębokiej, nieoczywistej muzyki elektronicznej spod znaku szumu i dubu, popychającej słuchacza w odmęty kryjące się gdzieś na rubieżach techno, dronów i innych dźwiękowych ekstremów. Począwszy od wczesnych prac przy tworzeniu deskonstrukcyjnych miksów, lepiących setki dźwięków z różnych źródeł (przykladem „Versions”- mix zawierający 769 sampli zamkniętych w zaledwie 35 min, dla którego ukuto określenie „mixing 2.0”) po własne dojrzałe produkcje dla labeli instabil, minicromusic, dym records oraz Don’t Sit On My Vinyl na których YAC konsekwentnie rozwija swoje zaszumione, odrealnione brzmienie. W międzyczasie razem z długoletnim kumplem w basie Tomkiem Karczewskim a.k.a. [77] powołuje do życia dubowy duet NORMAL BIAS, który dotychczas wydał na winylu dwa przychylnie przyjęte albumy nakładem U Know Me Records.
 
https://www.facebook.com/yacmusik/
 
https://www.instagram.com/petr.yac/
 
TONFA to stołeczne rap duo, które objawiło się jesienią 2019 r., kiedy wydali 7- utworową EP-kę TONFA EP, wydaną nakładem Astrophone Recordings. Ich nagrania przepełnione są zabrudzonymi dźwiękami, a hipnotyzujące, mroczne wokale i bezkompromisowe bity dopełniają całości. W muzyce, którą tworzą nie szukają żadnego punktu odniesienia.
Jak sami o sobie mówią:
 

Nie stara, nie nowa, w ogóle nie szkoła.
Nice ’n Spicy nawijka na zardzewiałych, przysmolonych bitach.
Kij i Hip Hop ma dwa końce.
TONFA ma trzy.
Tak naprawdę cztery – a czasem pięć.
 

Podczas koncertów, Normana i Kierata na perkusji wspiera Wojtek Perczyński – Wielki P. aka BIG PURGE – oraz DJ Zeten, czyli wschodząca gwiazda polskiego turntablizmu. Całość dopełniają wizualizacje, o które dba Milan Ciszewski aka MGLA7.
https://www.instagram.com/eurotonfa/?hl=pl
https://www.facebook.com/TONFA-104757287697522
 

Drugi dzień rozpocznie występ Flexi Geng – projektu stworzonego przez poznańskich muzyków, którzy do tej pory kojarzeni byli głównie z niezależną sceną gitarową (m.in. Gołębie, Pensjonat, Sierść, Złota Jesień, Willa Kosmos). Tym razem zarówno wskutek nudy, jak i niewyczerpanych pokładów kreatywności postanowili połączyć siły, aby nagrywać rap i przy okazji udowodnić, że jest mu całkiem blisko do punka. (opis pochodzi z wywiadu Emilii Stachowskiej z Flexi Geng dla czaskultury.pl; pełen tekst: https://czaskultury.pl/artykul/jestesmy-po-to-by-dokonywac-zmian).
 
https://www.facebook.com/flexigeng
 

Następnie na scenie pojawi się OLO CBD, utalentowana osoba raperska rozpoznana szczególnie przez utwór REPREZENTUJĘ LGBT (https://youtu.be/owuF2oMACWM)

 
bilety: 15/20 pln
karnet dwudniowy (20 pln): https://bit.ly/BUNTKWIATOW89
bilety / koncert 8 października (15 pln): https://bit.ly/buntkwiatow8
bilety / koncert 9 października (15 pln): https://bit.ly/buntkwiatow9
kurator: Kuba Borkowicz
 
Bezpieczeństwo i regulamin uczestnictwa znajdują się pod linkiem http://bit.ly/regulamin_pawilon. Forma przeprowadzenia wydarzenia jest uzależniona od bieżących rozporządzeń związanych z sytuacją pandemiczną. W związku ze zmianą line-upu prośby o zwrot biletów prosimy kierować do godziny 20:00 8.10.2021.
Uwaga! Podczas wydarzeń używane będzie światło stroboskopowe