Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

DUNNO x ALDONA ORŁOWSKA

20:00

ALDONA ORLOWSKA, czyli gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej z 3,5 oktatowym głosem wystąpi w poznańskim Pawilonie. 9 marca spotkamy się z okazji premiery „NIE WIEM”, nowego 12″ maxi singla wydanego przez oficynę DUNNO RECORDINGS.
 
POSŁUCHAJ NAJNOWSZEGO MAXI SINGLA ALDONY ORŁOWSKIEJ
 
Piosenki nie narodziły się na dyskotece, nie były pisane pod producenckie algorytmy. Gdzie powstawały te przeboje? Może w basenowej przebieralni (Aldona Orłowska jest Mistrzynią Polski w pływaniu stylem motylkowym). Albo na lekcjach śpiewu operowego u profesor Olgi Olginy, śpiewaczki urodzonej na początku XX wieku w carskiej Rosji?
 
Aldona łączy w sobie cnoty diwy operowej i gwiazdy disco. Artystka łączy też klasyczne wykształcenie i uwielbienie do muzyki popularnej. Eugeniusz Polok, jej mąż i towarzysz pracy, komponuje jej piosenki. Poszukuje nowoczesnych rozwiązań, ale robi to samodzielnie. Dzięki temu utwory nie są kalką radiowych przebojów. Muzyka duetu przepełniona jest niedoskonałościami i drobnymi potknięciami, co podkreśla jedynie jej ludzki i emocjonalny charakter.
 
Oprócz śpiewu Aldony Orłowskiej i trąbki Eugeniusza Poloka, usłyszymy też nagrania przygotowane przez DUNNO Recordings, czyli Lutto Lento i Filip Lecha oraz ich gości.
 
Support: Møzaika

 
Bilety: 35 / 45 / 50 PLN