Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Pawilon 2.0: Środowisko DIY wobec aktywizmu w czasach pandemii

Dyskusja dotyczącą działań, stanowisk i metod poznańskiej sceny niezależnej w obliczu pandemii koronawirusa.
Środowiska DIY, związane z muzyką, sztuką, technologią czy Internetem od zawsze zwracały uwagę na osoby wykluczone, brały udział w nagłaśnianiu kwestii społecznych, prowadziły zbiórki dla ofiar przemocy, działając zarówno lokalnie, jak i z myślą o sytuacji globalnej. W obecnej sytuacji nie chcą odwracać się od wciąż obecnych problemów, a jednocześnie mierzą się z szeregiem nowych sytuacji. Utrudniony dostęp do odbiorców i niestabilność finansowa sprawiają, że chęć naprawiania świata musi zejść na dalszy plan.
A może właśnie nie?
 
 
debatować będą:
 
> Ola Juchacz
Kulturoznawczyni, pracownica kultury, aktywistka feministyczna. Koordynatorka i promotorka wydarzeń poznańskich instytucji kultury i inicjatyw oddolnych. Obecnie współpracuje ze Sceną Roboczą. Pisze, prowadzi podcasty i spotkania czytelnicze, okazjonalnie występuje jako drag queen.
 
> Miłosz Cirocki
Osoba zajmująca się muzyką i sztuką. Gra i komponuje w zespole Złota Jesień, efemerycznych składach jazzowych, a także działa solowo jako Niemy dotyk. (Współ)organizowała koncerty, imprezy i wystawy, w tym kilka wydarzeń charytatywnych na rzecz Fundacji Trans-Fuzja i Aid Delivery Mission.
 
> Marian Mazurowski
Poznańska maskotka koncertowa, fascynat lokalnej (poznańskiej i szerzej polskiej) sceny niezależnej i samozwańczy promotor undergroundu. Jeśli chodzisz na jakieś koncerty w Poznaniu to raczej znasz Mariana przynajmniej z widzenia. Okazjonalnie pomaga przy organizacji małych wydarzeń (głównie muzycznych) i sam również zagrał kilka koncertów (aktualnie grywa solo jako Astrokot).
 
> Wiesława Groszczyk
Współwłaścicielka Fuzza na Gwarnej, współorganizatorka Red Smoke Festival, psycholożka, pracownica fundacji na rzecz aktywizacji osób w spektrum autyzmu Fiona, studentka edukacji artystycznej na poznańskim uniwersytecie artystycznym. Gotuje, piecze, aktywnie słucha i dzieli przestrzeń z różnorodnymi osobami. Powoli rozkręca własną działalność opartą na projektach artystyczno-społecznych.
 
> Darek Cichosz
Didżejuje jako masscry, wspiera muzyką benefitowe eventy. Współtworzy kolektyw @Vape on me propagujący progresywne fuzje muzyki klubowej. Studiował kulutoroznawstwo; zaintersowany potencjałem zmiany społecznej przez działania artystyczne.
 
> Mateusz Gawinecki
Muzyk (Gołębie, Ugory), kucharz, szewc.

 
Organizator: Miłosz Cirocki
 
Wstęp wolny. Odwiedzających prosimy o zakrywanie okolicy ust i nosa oraz o dezynfekcję rąk przy wejściu do budynku. W budynku w tym samym czasie może przebywać ograniczona liczba odwiedzających. Wydarzenie zorganizowane w ramach programu Pawilon Otwarty 2.0