Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Embrace goes Pawilon

18:00

Trzecia edycja projektu platformy 𝑬𝒎𝒃𝒓𝒂𝒄𝒆 zawita do poznańskiego Pawilonu. Wystawa obraca się wokół tematów równości płci i normalizacji tożsamości niebinarnych w społeczeństwie. Trzecia edycja poświęcona jest widoczności i wolności praw kobiet oraz osób LGBTQIA+, a także pytaniu, w jaki sposób sojusze przeciwko opresji i dezinformacji mogą nadal funkcjonować w społeczeństwie. 

W wystawie biorą udział zaproszeni_one polscy_kie artysci/artystki queer oraz niemieccy_ckie artysci/artystki związane biograficznie z Karlsruhe i Hanowerem w Niemczech, gdzie odbyły się dwie pierwsze edycje platformy 𝑬𝒎𝒃𝒓𝒂𝒄𝒆

Wydarzenie koncentruje się na niebinarnych tożsamościach płciowych i równości płci. Obracając się wokół dwóch znaczeń słowa „embrace”, bada różne powiązania między zbiorowymi i indywidualnymi doświadczeniami członków społeczności LGBTQIA+. 

Prezentowane prace sięgają do historii i refleksji nad teraźniejszością oraz krytycznie badają zarówno fizyczne, jak i wirtualne przestrzenie. Artysci_tki ujawniają kapitalistyczne lub nacjonalistyczne mechanizmy formowania społeczeństwa oraz systemową przemoc wpisaną w te procesy. Jednocześnie proponują nowe formy oporu bez użycia przemocy, które przechodzą przez rewizję istniejących norm, reinterpretację historii i umieszczają lokalne konteksty w globalnej perspektywie refleksji nad tożsamością płciową i równością.

Platforma Embrace otrzymała wsparcie od Miasta Sztuki Mediów UNESCO Karlsruhe, Miasta Karlsruhe, Miasta Muzyki UNESCO Hanower we współpracy z biurem kultury miasta Hanower oraz Culture Moves Europe, finansowanego z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa i realizowanego przez Goethe-Institut.


PROGRAM WYDARZENIA:


15.09 | Piątek

18:00 Otwarcie wystawy

19:00 Rudger Power / Zosia & Tiger (koncert performatywny) 

20:00-23:00 Dj Set: Eduarda Bones (Aspen) & turn1a, aua&angst, wizualizacje Michał Szota


16.09 | Sobota

12:00 Otwarcie wystawy

15:00-16:30 | ENG | Warsztat dyskusyjny o sojuszach z udziałem Fiony McGovern (The Embrace Team) i Zofii Nierodzińskiej (polskie tłumaczenie na życzenie)

17:00-17:30 Wykład performatywny Kerstin Möller i Karoliny Sobel na temat praw kobiet i femicyd

18:00-19:00 Rozmowa z artystką i projekcja filmu | Charlotte Eifler 

20:00 POZQUEER SHOWCASE | performing: Zozo, Ala Urwał, Bom Belle


17.09 | Niedziela 

12:00 Otwarcie wystawy

14:00 Wykład Kerstin Möller i Karoliny Sobel na temat praw kobiet i femizides

18:00 Zamknięcie wystawy

 

Wstęp wolny