Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Estrada w Pawilonie: Legendarny Afrojax & Wczasy

20:00

Legendarny Afrojax urodził się legendarny. Później robił co mógł, by zrzucić z siebie to piętno: liderując zespołowi Afro Kolektyw, krzyżując muzyczne członki z innymi muzykami sceny niezależnej w dziesiątkach side-projectów i lecząc się psychiatrycznie (bez rezultatu). Otrzymywał nagrody za pisane teksty, zagrał około dwustu koncertów, dochrapał się nawet kilku w miarę znanych piosenek (“Wiążę sobie krawat”, “Niemęskie granie”, “Czytaj z ruchu moich ust”), ale to wciąż nie było TO. Wreszcie podjął rękawicę i stanął na czele. Jako Legendarny Afrojax jest brutalny, inwazyjny i turpistyczny, a w opiewaniu ohydy nie ma sobie równych w kraju, co potwierdzają liczni dziennikarze i menele spod śmietników.

 

W programie występu artysty znajdą się utwory z jego trzech wydanych do tej pory solowych płyt, jednej jeszcze nie wydanej oraz przykre niespodzianki.

 

Koncert tylko dla dorosłych.

 
Support: Wczasy
 
Wczasy to duet, który tworzą Bartłomiej Maczaluk (ur. 1984, pochodzący z Gorzowa Wlkp.) i Jakub Żwirełło (ur. 1991, pochodzący z Olsztyna). Spotkali się w Poznaniu i tam zaczęli razem grać. Ich muzyka jest jak niskobudżetowe wakacje – nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90., nie stronią także od shoegazowych faktur. Brzmienie Wczasów opiera się obecnie na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synth-popu, a kompozycje przybierają z reguły zwięzłe piosenkowe formy. Polska szkoła piosenki jest im bliska, dlatego teksty są po polsku i dotyczą spraw poważnych, jak np. praca zawodowa, zawody miłosne, marzenia, odpoczynek i rekreacja. W tekstach pojawiają się również komentarze społeczne.

Wczasy zadebiutowały w 2017 dobrze przyjętą EPką (“1000 problemów” / Placid Person Records), o której Krzysztof Kwiatkowski z portalu Trzy Szóstki pisał: “Wczasy są bardzo ok. […] Są tak zrelaksowani, że ja odpływam.”

 

Koncert organizowany jest w ramach cyklu Estrada w Pawilonie – głównym organizatorem wydarzenia jest Estrada Poznańska.
 
Bilety: http://bit.ly/biletyafrojax