Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

EUROREMONT #1 | Yulia Krivich, Marta Romankiv

Jako instytucja kultury tworzymy przestrzeń dla sztuki współczesnej i debat krytycznych. Wraz z artystami i artystkami, naukowcami i naukowczyniami opisujemy, dialogujemy i wychodzimy naprzeciw zmieniającej się rzeczywistości. W tym roku zapraszamy nie tylko do przestrzeni Pawilonu, jesteśmy dla Was także online!


W ramach podcastu podejmujemy tematy związane z tegorocznym hasłem programowym Pawilonu — EUROREMONT i rozwijamy je w rozmowach z zaproszonymi gośćmi i gościniami. O Europie i Unii Europejskiej, roli sztuki i jej polityczności w pierwszym odcinku z Patrycją Rozworą — artystką, publicystką i podcasterką porozmawiają:


MARTA ROMANKIV — urodzona we Lwowie artystka interdyscyplinarna, twórczyni instalacji, prac wideo oraz sytuacji społecznych. Ukończyła kierunek ceramiki artystycznej w Lwowskim Państwowym Instytucie Sztuki Dekoracyjnej i Stosowanej. Kontynuowała studia w Polsce – na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a tytuł magistry uzyskała na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoją działalność skupia głównie wokół tematu wykluczenia społecznego, a zwłaszcza tematyki narodowości, obywatelstwa oraz związanych z tym nierówności społecznych, jak i problemów tożsamościowych. Jej projekty najczęściej mają charakter partycypacyjny, i znajdują się na pograniczu stref aktywizmu społecznego, nauki i sztuki.


YULIA KRIVICH — urodzona w 1988 roku w Dnieprze w Ukrainie artystka i fotografka. Ukończyła Akademię Architektury w swoim rodzinnym mieście oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej praktyce artystycznej porusza kwestie tożsamości, wykorzystuje elementy aktywizmu w połączeniu z własnymi doświadczeniami. Zainteresowania artystki oscylują wokół tematów migracji oraz kwestii związanych z Europą Wschodnią.


Czekają na Was aż 4 odcinki! Do usłyszenia co 3 tygodnie na:


➝ SPOTIFY

➝ SOUNDCLOUD

➝ APPLE PODCAST