Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

FORUM | Miłość i Soliadarność

Czy wierzymy jeszcze w Solidarność?

Z okazji 35. rocznicy pierwszych wolnych wyborów zapraszamy na FORUM MIŁOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ. Podczas debat i spotkań, projekcji filmowych i interwencji artystycznych będziemy przypominać, że bez praw kobiet i mniejszości nie będzie w Polsce demokracji, zastanawiać się jak odzyskać solidarność dla obywatelek i obywateli oraz ocalić Europę przed rozpadem i faszyzmem.

W tegorocznym programie/sezonie MIŁOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ oddajemy hołd wszystkim osobom, które w ostatnich latach walczyły o swoje i nasze prawa, przeciwstawiając się z całych sił mrocznej rzeczywistości. Chcemy wykorzystać daną nam nadzieję, aby upominać się o otwartą i „kolorową” Polskę i Europę oraz solidarnie wołać: nigdy więcej!


Udział biorą:

Weronika Adamowska, Joanna Bednarek, Karolina Czarnecka, Dobre sitko, Karolina Domagalska, Fuzz, Agnieszka Jankowiak-Maik, Marta Krawczyk, kolektyw MAФ, osesi kolektyw, Andrzej Pakuła, Karolina Sakowicz, Dominika Sitnicka, J. Szpilka, Paweł Wodziński, Joanna Żygowska


PROGRAM:

6.06 | Pawilon

18:30-20:00

Odzyskać solidarność

debata

prowadzenie: Andrzej Pakuła

panelistki_ci: Paweł Wodziński, Dominika Sitnicka, Joanna Żygowska


Żyjemy w nowej epoce, w której pandemia, galopujący rozwój technologii, kryzys klimatyczny, wojny i dezinformacja pchają nasz świat w niebezpieczną przyszłość. W ostatnich dniach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zastanowimy się czy można ocalić Europę rozumianą jako wspólnotę wartości obywatelskich i demokratycznych bez sztuki i kultury? Co dzisiaj znaczy deklaracja bycia instytucją zaangażowaną i solidarną. Co zrobić, aby instytucje kultury nie stały się muzeami XX wieku, lecz odgrywały aktywną rolę na rzecz demokratyzacji przestrzeni publicznej.

W debacie weźmie udział Paweł Wodziński (artysta i kurator, dyrektor nieistniejącego już Biennale Warszawa oraz Teatru Polskiego w Poznaniu w latach 2000-2003), Dominika Sitnicka (dziennikarka, współautorka z Agatą Szczęściak podcastu Program Polityczny, związana z Oko.press) oraz Joanna Żygowska (kuratorka i pedagożka teatru, dyrektora Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu).


Dominika Sitnicka – absolwentka Prawa i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Związana z Oko.press. Pisze o praworządności, polityce i mediach. Razem z Agatą Szczęśniak prowadzi Program Polityczny.

Paweł Wodziński – artysta, kurator, dyrektor instytucji artystycznych m.in. Teatru Polskiego w Poznaniu i Biennale Warszawa. Autor scenografii i reżyser kilkudziesięciu spektakli i działań performatywnych. Współtwórca regionalnej sieci współpracy East Europe Biennial Alliance.

Joanna Żygowska – polonistka, teatrolożka, kuratorka i badaczka zajmująca się sztuką dla młodych, członkini Zespołu ds. badania literatury i kultury dziecięcej na UAM w Poznaniu. Dyrektorka Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Andrzej Pakuła (prowadzenie) – kulturoznawca, artysta, kurator, menedżer kultury. Autor spektakli teatralnych, prac i instalacji wideo, kurator wydarzeń artystycznych. Zastępca kierowniczki ds. programowych i kurator Pawilonu. Założyciel Korporacji Teatralnej.


Wstęp bezpłatny


Wydarzenie jest realizowane w ramach dotacji dzięki dobrej woli narodu i rządu Tajwanu.