Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

FORUM | Miłość i Solidarność: Parapetówka na Szyperskiej

Czy wierzymy jeszcze w Solidarność?

Z okazji 35. rocznicy pierwszych wolnych wyborów zapraszamy na FORUM MIŁOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ. Podczas debat i spotkań, projekcji filmowych i interwencji artystycznych będziemy przypominać, że bez praw kobiet i mniejszości nie będzie w Polsce demokracji, zastanawiać się jak odzyskać solidarność dla obywatelek i obywateli oraz ocalić Europę przed rozpadem i faszyzmem.

W tegorocznym programie/sezonie MIŁOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ oddajemy hołd wszystkim osobom, które w ostatnich latach walczyły o swoje i nasze prawa, przeciwstawiając się z całych sił mrocznej rzeczywistości. Chcemy wykorzystać daną nam nadzieję, aby upominać się o otwartą i „kolorową” Polskę i Europę oraz solidarnie wołać: nigdy więcej!


Udział biorą:

Weronika Adamowska, Joanna Bednarek, Karolina Czarnecka, Dobre sitko, Karolina Domagalska, Fuzz, Agnieszka Jankowiak-Maik, Marta Krawczyk, kolektyw MAФ, Julia Niedziejko, osesi kolektyw, Andrzej Pakuła, Karolina Sakowicz, Dominika Sitnicka, J. Szpilka, Paweł Wodziński, Joanna Żygowska


PROGRAM:

7.06 | Pawilon

16:00-18:30

Razem od początku 

Warsztaty w nowej przestrzeni Pawilonu

osesi kolektyw


Hej, Osoby! Pojawiacie się czasami w Pawilonie? Jesteście artystkami, studentkami, aktywistkami, animatorkami kultury, producentkami? Tworzycie kolektywy lub po prostu interesuje Was wspólne działanie? Zapraszamy Was na spotkanie i warsztaty, podczas których zastanowimy się nad kategorią sojusznictwa oraz nad tym, jak Pawilon – publiczna instytucja sztuki – mógłby wspierać nasze działania. Zainspirujmy się cytatem z tekstu choreografki Alicji Czyczel*: 

Recykling scenografii i energooszczędne reflektory nie wystarczą. Potrzebujemy intersekcjonalnej solidarności, troski o relacje, jakie tworzymy oraz współdziałania w imię wspólnych wartości i celów.

W planach mamy napisanie wspólnego manifestu i stworzenie interwencyjnej wystawy. Poszczególne prace nawiązywać mogą do sformułowanych przez nas postulatów. Pretekstem do wspólnych rozkmin będzie nowa przestrzeń Pawilonu przy ul. Szyperskiej, która w przyszłości mogłaby stać się miejscem wspierającym oddolną i kolektywną działalność młodych osób.


osesi kolektyw (Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski) – kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesuje ich wspólnotowy wymiar działań na styku literatury i performansu. Organizowały różnorodne wydarzenia – od śniadań sąsiedzkich po serię poetyckich spacerów. Tworzą projekt “Poezja do wczuwania” we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie.


19:00-24:00

Parapetówka na Szyperskiej

Sitodruk, DJ sety, benefit na ofiary wojny w Palestynie i Ukrainie 


Zapraszamy Was na parapetówkę do naszego nowego biura na ul. Szyperskiej 2 (jeszcze chwilę temu tymczasowej siedziby Galerii Miejskiej Arsenał)!
Razem z Dobre Sitko będzie można odbić na koszulce nasze tegoroczne hasło MIŁOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ oraz wesprzeć ofiary wojny w Ukrainie i w Palestynie. A o napoje i dobrą aurę zadbają nasi sąsiedzi z Fuzz.


Wstęp bezpłatny


Wydarzenie jest realizowane w ramach dotacji dzięki dobrej woli narodu i rządu Tajwanu.

 

 

 

*Alicja Czyczel, Manifest ekologizacji niezależnej choreografii i sztuk performatywnych, Dialog Puzyny. BIORÓŻNORODNOŚĆ