Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Fundacja Ad Arte: 48k możliwości

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finał projektu 48k możliwości: warsztatów dźwiękowych, wizualnych i programistycznych oraz wykład o live codingu*, prowadzony przez Szymona Kaliskiego.
 
Uczestnicy warsztatów wraz z Szymonem Kaliskim, Markiem Straszakiem i Ellą Zwietnig tworzą wydarzenie łączące film, sound art i losowo-generatywne techniki kompozytorskie oparte na kreatywnym programowaniu. 48 tysięcy możliwości to finał projektu, podczas którego będzie można wysłuchać (wykład: Szymon Kaliski) i doświadczyć (performance/instalacja), czym jest live-coding* dla sztuki nowych mediów oraz jak wpływa na strukturę multidyscyplinarnego wydarzenia.
 
Program:
g. 18:00—18:30
Creative coding — wykład otwarty

/first we build our tools and then they build us/ wykład wprowadzający do tematyki creative codingu i live codingu, prezentacja projektów i mechanizmów, które wpływają na dobór nowoczesnych narzędzi do projektów artystycznych i komercyjnych. O praktyce z pogranicza art/design/technology opowie Szymon Kaliski – kreatywny programista i artysta multimedialny, założyciel studia flow/control.
 
g. 19:00—21:00
48k możliwości: performance audio/wiz/live-code
Czym jest live-coding dla sztuki nowych mediów, jak wpływa na strukturę mutlidyscyplinarnego wydarzenia? Prezentacja efektu warsztatów 48k możliwości, łączących live-coding, film, soundart.

 
 
Program zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań #poznanwspiera
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ad Arte.
 
*Pojęcie live-codingu utożsamiane jest często z elektroniczną muzyką improwizowaną, sztuką algorytmiczną, generatywną, kreatywnym programowaniem. Kod źródłowy modyfikowany jest w czasie rzeczywistym, co widoczne jest w strukturze algorytmicznej, często będącej jednym z wizualnych elementów wydarzenia. Efektem zmian w kodzie mogą być modyfikacje dźwięków i obrazów, systemów świetlnych, tańca, ruchu, tekstu i wiele innych, razem tworzących interaktywną całość.