Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Information Cage, Hubert Karmiński | Pawilon Otwarty Mikrogranty

Information Cage to interdyscyplinarna kompozycja będąca eksperymentem społecznym Huberta Kamińskiego, która swoją premierę będzie miała w grudniu w Pawilonie. Kompozycja zakłada udział wybranych w open callu 7 osób, które będą odpowiadać w jej trakcie na zadane pytania i w ten sposób kształtować dalszą część performance’u. 


“Od dłuższego czasu fascynuje mnie idea kompozycji, która jest zmienna, która za każdym razem może iść w innym kierunku, która jest zależna od wielu czynników. Nie wyobrażam sobie tworzenia utworów, które są następnie wykonywane w ten sam sposób, ponieważ nie widziałbym siebie na widowni. Dlaczego miałbym słuchać tego ponownie? Jako artysta staram się poruszać w aktualnych tematach, odbierać rzeczywistość, w której żyjemy, a żyjemy w bardzo zmiennej rzeczywistości, która właśnie przechodzi wielką transformację. Na naszych oczach świat wkracza w ten, o którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu pisali autorzy science-fiction. 

Jeśli projekt Information Cage posiada inspiracje, to z pewnością znajdują się one w kompozycjach takich artystów jak Alexander Schubert czy Johannes Kreidler.

Wspomniany Schubert w 2021 roku pisał o koncepcji “New Aesthetic” (Nowa Estetyka) w swojej pracy Switching Worlds. Mówi o tym, że w postcyfrowym, postinternetowym świecie zmieniły się środki i dlatego wielu artystów włącza do swoich prac zupełnie inne, niemuzyczne media. Sugeruje również, że ma to związek ze zbliżaniem się do siebie maszyn i ludzi.

Oczywiście Schubert nie był pierwszą osobą, która czerpała ze zjawisk i sztuk pozamuzycznych. W tym kontekście warto wspomnieć o “The New Discipline”, którą stworzyła Jennifer Walshe. 

Wspomniana Walshe w 2016 roku tak pisała o tym zjawisku: „Nowa Dyscyplina” to termin, którego zaczęłam używać w ostatnim roku. Pozwala mi powiązać ze sobą kompozycje zasadniczo odmienne, łączące fizyczność z elementami teatralnymi, wizualnymi i muzycznymi; kompozycje wyrażające treści pozamuzyczne, które odwołują się do tego, co nie-słuchowe. Utwory, które wymagają aktywności słuchowej, wzrokowej i myślowej. Utwory, które pozwalają nam zrozumieć, że na scenie są ludzie i ludzie ci mają ciała; są ciałami.”

~ mówi o swoim projekcie twórca


Zgłoszenia graczy_ek: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSchOKUMu…/viewform (przewidziane jest symboliczne wynagrodzenie za udział)

Po pokazie odbędzie się rozmowa z twórcą oraz osobami grającymi.

Wstęp bezpłatny


Kompozycja, reżyseria: Hubert Karmiński ꓘrmnƨʞ

Performance, Choreografia: Hashimotowiksa

Wsparcie graficzne: Maciej Waleszczyk 

Wsparcie dramaturgiczne: Aleksandra Jakubczak 

Reżyseria światła: Michał Mądroszyk

Produkcja: Kaja Kawecka


Wydarzenie finansowane z programu: Pawilon Otwarty Mikrogranty

Koproducent: Pawilon