Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

KO-AX: Sea Urchin

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W ramach pierwszego wydarzenia z cyklu KO-AX w Pawilonie pojawi się Sea Urchin: kolektyw, który tworzą Francesco Cavaliere, pochodzący z Włoch wszechstronny artysta pracujący z dźwiękiem i Leila Hassan, artystka wizualna o austriacko-egispkich korzeniach. Ich pierwsze wspólne prace to seria kaset/obiektów „dragon water music cassettes“, które w kontekst muzyczny angażowały również teksty, przedmioty i tekstylia. Na wydanej w 2016 przez brukselską wytwórnię Kraak płycie „Yagaza” (z arabskiego: „śnienie na jawie”) szepczący i mroczny głos Leili snuje „magiczno-realistyczne narracje” bazujące na kolażu zdekonstruowanych popowych hitów, włoskiej muzyki konkretnej, dub’u à la King Tubby i algierskiego raï. Każdy z ich utworów jest związany z określoną tematyką, terytoriami i postaciami, od górników w kopalniach soli na Sycylii po królową raï Cheba Nouria’e. W muzyce, którą razem tworzą niekiedy wszystko sprowadza się do samego słowa lub samotnej linii basowej, które Francesco ponownie przekształca wykorzystując przygotowane przez siebie efekty dźwiękowe w niekończące się pasaże. Ich występy, w których posługują się zarówno dźwiękiem, jak i światłem, są oniryczną podróżą w stronę osobliwego dubu.
 
Posłuchaj: seaurchin.bandcamp.com
 
 
Program towarzyszący:
 
DJ Zero Absolutne
 
Kisielice (ul. Taczaka 20)
start: 22:00
 
DJ Zero Absolutne to jedno z wcieleń Piotra Tkacza, praktyka i teoretyka dźwięku związanego z takimi zjawiskami jak za duszno, FRIV, zasypywanie kanonu, Sumpf, Radioda, Revue svazu českých architektů i wieloma innymi.
 
https://www.mixcloud.com/SPT/
https://www.mixcloud.com/DJViagemaoFimdaNoite
https://www.mixcloud.com/dj2lewerece
 
KO-AX to cykl wydarzeń dedykowanych muzyce eksperymentalnej, współczesnej muzyce elektronicznej oraz zjawiskom z nurtu sztuki dźwięku, którego kuratorką jest Anna Bąk.