Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #10 | 10¹⁷: Colin Stetson, Stian Westerhus, Erland Dahlen

20:00

10 lat LAS’u!


10¹⁷ to nowy wspólny projekt dwóch gigantów awangardowego jazzu i muzyki eksperymentalnej, którzy z łatwością przekraczają granice gatunkowe. Na scenie staną: innowacyjny saksofonista Colina Stetsona oraz norweski gitarzysta i wokalista Stian Westerhusa. Obaj muzycy po raz pierwszy połączą siły podczas europejskiej trasy koncertowej, podczas której towarzyszyć im będzie także perkusista Erland Dahlen.

COLIN STETSON saksofonista od najmłodszych lat, wyrobił sobie zasłużoną reputację wyjątkowo utalentowanego i innowacyjnego muzyka na scenie jazzowej i rockowej, znany ze swojego unikalnego podejścia do występów na żywo. W swojej karierze Stetson współpracował z takimi artystami jak Tom Waits, Arcade Fire czy LCD Soundsystem.

STIAN WESTERHUS — gitarzysta, znany ze swojego eksperymentalnego stylu gry. Współpracował z Jaga Jazzist, Motorpsycho i Ulver. Od ponad dwudziestu lat stoi na czele swojego pokolenia, przesuwając granice i poszerzając postrzeganie naszego muzycznego dziedzictwa. Jego ekspresyjna gra i głos podważają dotychczasowe przekonania na temat gitary elektrycznej i wokalu, a także uwodzą zarówno publiczność, jak i krytyków.


Program LAS #10:


8.12 | piątek

Elvin Brandhi (UK)

Piernikowski (PL)


9.12 | sobota

Statoil (NO/DK)

10¹⁷: Colin Stetson, Stian Westerhus, Erland Dahlen (CA/NO)


Koncert dofinansowany jest z budżetu Miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie

Kup bilet