Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #310 Eli Keszler, Rashad Becker

20:00

Ostatni w tym sezonie koncert cyklu LAS-u to hołd dla wirtuozerii, chęci eksperymentu i odwagi artystycznej. 22 listopada wystąpi Eli Keszler oraz Rashad Becker – artyści bezkompromisowi, łamiący stereotypy i nieustannie poszukujący.
 
Eli Keszler
 
Nowojorski artysta, kompozytor i wirtuoz perkusji jest u szczytu swojej kariery. W tym roku odbył trzymiesięczną wystawę indywidualną (“Błękitne niebo”) w Fuse Arts, Bradford, Wielka Brytania; występował międzynarodowo w duecie z Laurel Halo; współpracował ze znanym węgierskim autorem László Krasznahorkai; wykładał kompozycję eksperymentalną i występował w Camp w Pirenejach; skomponował muzykę dla zdobywcy nagrody Turnera, artystki wizualnej Laure Prouvost; a ostatnio wyruszył w światową trasę z Oneohtrix Point Never.
 

Posłuchaj:  shelterpress.bandcamp.com/album/stadium
elikeszler.com

 
Rashad Becker (DE)
 
Kompozytor i muzyk rezydujący w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sonicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragikomiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być requiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”.
 

Posłuchaj:  rashadbecker.bandcamp.com