Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #311: Phurpa, The Nent, Skrei

20:00

 
 
 
 
 
 
 

Phurpa
 
Phurpa jest rosyjskim kolektywem, który w ramach swoich występów odgrywa rytualną muzykę związaną z tradycją Bön – najstarszą tego rodzaju pre-buddyjską praktyką pochodzącą z Tybetu. W swoich rytuałach używają autentycznych obrzędowych instrumentów oraz specyficznego tantrycznego rodzaju śpiewu alikwotowego (rodzaj śpiewu gardłowego). Załóżycielem grupy jest Alexei Tegin, który uczył się od mistrzów z zakonów Gyumay I Gyuto. Tegin rozpoczął eksplorację tradycyjnej i rytualnej muzyki z początkiem lat 90. XX wiek; po rozpoczęciu praktyki Bön i Dzogchen, postanowił założyć Phurpę. Występu grupy przepełnione są zawsze symboliką oraz medytatywnym i mistycznym charakterem.  
Posłuchaj: phurpa.bandcamp.com
  

The Nent
 
The Nent jest projektem audio-wizualnym założonym przez artystę i producenta muzycznego Vince Gagliardiego. Nowe serie setów składające się na materiał “N_#” to różnorodne kompozycje bazujące na nagraniach terenowych oraz samplach perkusyjnych.  
Posłuchaj: thenent.com
  
Skrei
 
Skrei jest solowym projektem Giuseppe Capriglione. Jego sety na żywo są złożone z zapętlonych dźwięków, gitary i syntezatora. Pracując nad swoją muzyką, muzyk łączy noise’owe i dronowe brzmienia. W 2014 roku Giuseppe Capriglione stworzył wytwórnię Metzger Therapie.
 
Posłuchaj: giuseppecapriglione.bandcamp.com
metzgertherapie.bandcamp.com