Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #318: My Disco, Big Brave

20:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
My Disco to mistrzowie minimalistycznego rocka z Melbourne. Zespół powstał w 2003 roku i szybko dał się poznać dzięki niekonwencjonalnym miejscom koncertowym. Przez 8 lat zespół wystąpił już na 5 kontynentach i nagrał 3 longplaye.
W Pawilonie zespół zaprezentuje „Environment”: najbardziej bezkompromisowe nagranie zespołu, stworzone podczas dwutygodniowego pobytu w Berlinie zimą 2018 roku. Zespół postanowił, że ich otoczenie będzie miało wpływ na brzmienie nowego materiału. Płytę nagrano w miejscu, w którym pracowali wcześniej muzycy Einsturzende Neubauten, Keiji Heino i Pan Sonic. Zespół zagłębił się w przestrzeń i bezpośrednie otoczenie i przygotował płytę, która stała się mrocznym i intensywnym odejściem od poprzednich wydawnictw.

 
Big Brave przekracza poziom, którego spodziewamy się po gitarowym trio. Napięcie i oczekiwanie poprzedza
w ich muzyce każdy kolejny wybuch, uderzający po uszach z wyjątkową precyzją. Tworzą coraz bardziej wyrafinowane kompozycje, przeciwstawiające minimalistyczną formę grzmiącym przesterem, starając się przesuwać granice brzmienia eksperymentalnego rocka i równocześnie pielęgnując radość w swojej muzyce.
 
Bilety: bit.ly/las_318