Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #321: Nadja, A-Sun Amissa, Ugory

20:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nadja, kanadyjska eksperymentalna grupa muzyczna zaliczana do gatunku ambient / drone / doom metal. Powstała w 2003 jako jednoosobowy projekt, jej założycielem był poeta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista Aidan Baker. W 2005 dołączyła do niego basistka Leah Buckareff.
Zespół charakteryzuje się powolnym i mrocznym brzmieniem oraz potężną ścianą dźwięku. Utwory trwają nawet do kilkudziesięciu minut, wokal występuje rzadko. Muzycy jako swoją inspirację wymieniają takie grupy jak m.in.: Swans, Godflesh, My Bloody Valentine, Codeine, Coil, Big Black, Sunn O))), Khanate.
Początkowo płyty ukazywały się w bardzo niskich nakładach jako limitowane edycje na nośnikach CD-R. Pierwszym oficjalnym wydawnictwem stał się LP Truth Becomes Death z 2005, później oprócz nowych albumów pojawiły się także na nowo nagrane wersje wcześniejszych płyt.
 

A-Sun Amissa to kolektyw muzyczny założony i prowadzony przez Richarda Knoxa (The Eternal Return Arkestra, The Rustle of the Stars, Shield Patterns, Glissando), w którym od momentu powstania w 2011 roku pojawił się szereg członków i współpracowników. Muzyce zespołu towarzyszą elementy post-rocka, doom metalu, dark-jazzu i ciężkich gitarowych dronów. Nagrania zostały wydane we własnej wytwórni Richarda – Gizeh Records, a także w belgijskim Consouling Sounds.

Na żywo, konfiguracja sceniczna może wahać się od występu solo do pełnego zespołu. Gęsta i ciężka atmosfera stanowi tło dla dźwięku. Warstwy żałobnych, melancholijnych i eterycznych melodii przeplatają się między grzmiącymi bitami, głębokimi dronami i intensywnymi, ciężkimi partiami gitary.
 
Hałas, ambient, sludge metal, sporo dronów i zaburzenia osobowości. Ugory można nazywać zespołem, jednak bliżej im do kolektywu. Był to początkowo projekt solowy Marcela Gawineckiego. Przez dłuższy czas projekt ten ewoluował gatunkowo, zaczynając od ambientalno-noisowych albumów aż po coraz cięższe, gitarowe kompozycje. Ugory zagrają set składający się głównie z nowych utworów pochodzących z albumu „Matko Ciszy”. Na scenie jest ich szóstka: Marcel Gawinecki, Slasia Wilczyńska, Marcin Haremza, Kuba Kaczmarek, Mateusz Gawinecki oraz Robert Śliwka. Uzupełnieniem muzyki są wizualizacje Martyny Karpowicz i Tomka Rolniaka.
 
Bilety: 30 pln (ulgowy) / 40 pln.