Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #334 Martin Brandlmayr, Rozwód

20:00

Martin Brandlmayr zaprezentuje materiał z „Vive les fantômes”, która opiera się na krótkich samplach z wywiadów, nagrań z prób i koncertów Milesa Davisa, Theloniousa Monka, Billie Holiday, Jacquesa Derridy, Chrisa Markera i wielu innych, którzy znikają i pojawiają się w sieci ciągle zmieniających się kształtów.
 

„Vive les fantômes” to komunikacja prostopadła do przestrzeni i czasu oraz ponad granicami języka i muzyki – rodzaj kina akustycznego z nielinearną narracją. Koncertowa wersja utworu przenosi nas do instrumentarium – granego częściowo przez Martina Brandlmayra, częściowo wypełnionego dźwiękiem przez przetwornik – które staje się ciałem, gdzie pojawiają się powracające rezonanse z przeszłości, by w końcu połączyć się z teraźniejszością, tworząc coś żywego i nowego.
 

martinbrandlmayr.com
radian.bandcamp.com/track/vive-les-fant-mes
thrilljockey.com/products/vive-les-fantomes
 
Rozwód to wieloskładowy projekt muzyczny założony przez Damiana Kowalskiego i Szymona Szwarca w 2018 roku w Toruniu. W roku 2020 nagrany został album „Pompy” (Fonoradar Records 2021), w którym udział wzięli Cezary i Mateusz Rosińscy. W „Pompach” inspiracją do budowy kompozycji jest m.in. muzyka trap i dub. Sekcja rytmiczna obsługująca pasma basowe (Kowalski), subtelna elektronika braci Rosińskich wespół z noise’ową i modulowaną gitarą (Szwarc) tworzą rezonujące, transowe przestrzenie, które jednocześnie charakteryzują się swoistym minimalizmem partytury.
 

Wątki podjęte w „Pompach”, które w maju 2021 ukazały się na CD i LP nakładem wydawnictwa Fonoradar Records, zostały podjęte i rozwinięte na kolejnym albumie grupy pt. „Gold”, nagranym w listopadzie 2020 z Cezarym Rosińskim. Album „Gold” w większym stopniu niż „Pompy” charakteryzuję brzmienia elektroniczne i zewnętrzna, syntezatorowa modulacja zestawu perkusyjnego. Muzyka Rozwodu na tym albumie nie traci jednak noise’owego charakteru, jednocześnie bardziej niż w poprzednich wcieleniach, wykracza poza ramy wyznaczone przez podstawę brzmieniową typu gitara-perkusja.
 
zlelitery.bandcamp.com
fonoradar.bandcamp.com/album/rozw-d-pompy
 
Bilety: bit.ly/MartinBrandlmayr_Rozwód

Regulamin uczestnictwa: http://bit.ly/regulamin_pawilon