Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #335: BADA, Fågelle

20:00

BADA: szwedzki kolektyw noisowo, psychodeliczno, rockowy nie stroniący od wolnej improwizacji.
 
Dźwięki BADA pochodzą ze skrajnie różnych kierunków: dronowe krajobrazy, dysonanse organów piszczałkowych, plemienne rytmy, mgliste, mroczne gitary i głęboki, zniekształcony bas.
To z tych różnorodnych źródeł proces kreatywności nieustannie ewoluuje.
 

Tylko kilka śladów BADA jest dostępnych w internecie, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do ich muzyki jest doświadczenie jej na żywo gdzie głośność instrumentów będzie na tyle wysoka, aby dźwięki rezonowały w waszych ciałach – akt, który łączy niezbędną więź między muzyką, a światami fizycznymi.
BADA jest złowrogim stworzeniem Anny Von Hausswolff, Hannesa Nilssona, Davida Sabela, Filipa Neymana i Gianluca Grasselli. Zaprezentują swój nowy album podczas tegorocznej trasy koncertowej .
Anna spędziła większość czasu od wydania swoich ostatnich albumów „The Miraculous” i „Dead Magic”, podróżując po świecie i grając specjalne pokazy w bardzo wyjątkowych okolicznościach: m.in. Lincoln Cathedral lub Montreux Jazz Festival, otwarcie dla Nicka Cave’a & Bad Seeds, wspólne trasy koncertowe ze Swans i Sunn O))), a także własne trasy koncertowe, w tym po Chinach.
Udziela się również w Royal Swedish Opera House, wystąpiła podczas bankietu nagrody Nobla, oraz w utworze Koad – Yanna Tiersena.
 

badaband.bandcamp.com/ 
 

Fågelle pochodzi ze Szwecji, tworzy muzykę, w której noisowe warstwy przeplatają się z popowymi melodiami. Używając efektów gitarowych, syntezatorów i samplera zanurza się w dźwiękach, eksperymentuje, używa poezji, aby stworzyć fascynującą piosenkę gdzieś między sound artem a popem. Jej świat dźwiękowy nie jest niczym ograniczony. Znajdziemy tu nagrania terenowe moskiewskiego metra, krzykliwe partie gitary i posępne dźwięki syntezatorów.
 

fagelle.bandcamp.com

bilety: 40/50 pln