Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #352 Hüma Utku + DMNSZ

20:00

HÜMA UTKU (TR)


Pochodząca ze Stambułu i mieszkająca w Berlinie kompozytorka muzyki elektronicznej oraz artystka dźwiękowa. W swojej praktyce łączy nagrania terenowe z instrumentami akustycznymi. Poprzez abstrakcyjną muzykę elektroniczną snuje opowieści o starożytnych światach.

humautku.com


W maju ubiegłego roku ukazał się drugi solowy album artystki – „The Psychologist”. Został uznany za najbardziej ambitne, autentyczne i złożone dzieło artystki, w którym doświadczenie z zakresu psychologii oraz obecna praktyka kompozytorska przeplatają się, tworząc unikalne, elektroniczne brzmienie.

bandcamp.com/thepsychologist


DMNSZ (PL)


Patryk Daszkiewicz — człowiek ukrywający się za projektem DMNSZ, udziela się również w innych mniej lub bardziej enigmatycznych zespołach takich jak sumpf, kakamina, Strętwa. W pracy z dźwiękiem skupia się na operowaniu z zastaną przestrzenią i środowiskiem dźwiękowym. Eksperymentuje z różnymi formami, czy technikami nagrań i pozostającymi po nich artefaktami. Prowadzi również autorską audycję Radio Bluszcze w Radiu Kapitał (Warszawa) i Lahmacun (Budapeszt).

Kup bilet