Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #365 | Nyos (FI) + Ugory (PL) + Porosty (PL) + Astrokot (PL)

20:00

Nyos (FI)

Fiński awangardowy, noise-rockowy duet powraca z szóstym albumem: „Waterfall Cave Fantasy, Forever”. Łącząc zmutowane funk-punkowe zapętlenie Battles i Tortoise ze ścianą dźwięku przypominającą Russian Circles, NYOS w dalszym ciągu kontrastuje swoją wyjątkową złożoność kompozycyjną z improwizacjami na żywo.


Ugory (PL)

Kolektyw z Poznania, który jako główny punkt obserwacji obrał polską wieś oraz występujące w niej patologie, zwyczaje, codzienne życie oraz pracę. Nagrali 8 albumów i epek, utwór do Cyberpunka 2077 oraz split z Soil Troth. Na scenie występują w różnych konfiguracjach (trio-oktet), a koncertom często towarzyszą rekwizyty i wizualizacje autorstwa Tomka Rolniaka i Karoliny Karpowicz.


Porosty (PL)

Bartosz Zaskórski pochodzi ze wsi Żytno w Polsce; jest autorem rysunków, komiksów i opowiadań, ale także dziwnym i niepokojącym muzykiem. Jako muzyk występuje pod pseudonimem „Porosty” (wcześniej “Mchy i Porosty”), uprawiając gatunek muzyki elektronicznej lo-fi zorientowanej na syntezatory.


Astrokot (PL)

Pierwszy kot w kosmosie! Bazuje na analogowych syntezatorach oraz loopowanej gitarze elektrycznej, przepuszczając wszystko przez dziesiątki efektów (procesorów dźwięku, w dużej mierze analogowych). Każdy jego występ to spójna opowieść okraszona dodatkami wizualno-zapachowanymi oraz elementami performensu.


Bilety: 30/40 PLN

Koncert dofinansowany jest z budżetu Miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie.

 

Kup bilet