Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

LAS #331: Piernikowski, Resina

22:00

Robert Piernikowski – Piernikowski – Robert, białas, współzałożyciel Primeshitu. Producent, wokalista, mistrz ceremonii. Kombinator. Współtwórca takich załóg jak Napszykłat i Syny, autor solowych krążków „Się żegnaj” i „No Fun”, soniczny kolaborant tak różnych postaci jak Adam Gołębiewski, BNNT, Łukasz Rychlicki, Jan Klata czy duet Coals. Raper z wyboru, eksperymentator z powołania, prymitywista z przekonania. Raper, który się nie boi, eksperymentator, którego twórcze ścieżki zawiodły z ciasnych przestrzeni wprost na sceny wielkich festiwali muzycznych, prymityw(ista), który swoją naiwność przekuł w siłę. Głos miasta, kamienic, bloków i ludzi je zamieszkujących, ludzi starych, z problemami i dzieciaków na froncie. Jeden z tysięcy, a jednak pośród tych tysięcy zupełnie unikalny.
 
Piernikowski zaprezentuje live set oparty o niepublikowany wcześniej instrumentalny materiał oraz ścieżkę dźwiękową do filmu “Świat jest jak echo”, który miał premierę 15 kwietnia 2021.
 
Resina – Karolina Rec jest kompozytorką i wiolonczelistką, od 2016 roku występującą pod nazwą Resina. Dotychczas zasłużona brytyjska oficyna Fat Cat Records / 130701 wydała dwa jej albumy: „Resina”(2016) i „Traces” (2018), które The Guardian opisał jako „niezapomniane” a The Line of Best Fit określiło „niezwykłym osiągnięciem”. W 2019 ukazała się także EP z remiksami (“Traces – Remixes”), których autorami byli m.in. Ben Frost i Ian William Craig. Resina współpracuje z artystami reprezentującymi różnorodne gatunki (m. in. z Christiną Vantzou, Hubertem Zemlerem, Zamilską czy NOON’em), komponuje muzykę teatralną i filmową (jej utwory zawędrowały m.in. do trailera filmu “Dwóch Papieży” czy na pokaz domu mody Gucci), a jej ostatnie wydawnictwo to ścieżka dźwiękowa do gry typu visual novel “Vampire: The Masquerade – Shadows of New York”. Twórczość Resiny to przede wszystkim eksperymentowanie z brzmieniem wiolonczeli i elektroniką, zacieranie granic pomiędzy pozornie skrajnymi gatunkami muzycznymi.
 

Bilety (30/40 pln): http://bit.ly/piernikowski_bilety