Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Miłość i solidarność | otwarcie sezonu w Pawilonie

Rozpoczynamy nowy sezon w Pawilonie!

Zapraszamy na koncerty, performance oraz dj-sety.

W tym roku kierujemy się hasłem Miłość i solidarność, które ma na celu oddanie hołdu wszystkim osobom, które w ostatnich latach walczyły o swoje i nasze prawa. Pragniemy odzyskać i przywrócić wiarę w pojęcie solidarności, bez której niemożliwe jest ocalenie wolności. Wierzymy, że nie ma solidarności bez miłości: wspierania osób walczących o swoje prawa, kobiet, społeczności LGBTQ+, migrantów_ek i ofiar wojen. Chcemy wykorzystać daną nam nadzieję, aby budować otwartą i „kolorową” Europę oraz solidarnie wołać: nigdy więcej!

W pierwszej części wydarzenia zobaczymy queerową artystkę Sylvię Baudelaire oraz premierowy koncert Gerdy, nowego projekt dobrze znanego poznańskiej publiczności Wojciecha Bąkowskiego tworzonego we współpracy z Jankiem Piaseckim. Druga część wieczoru powstała we współpracy z naszymi tegorocznymi koloktywami patnerskiemi: pozqueer. zaprezentuje performans transmedialnej artystki Maszyny, a MAФ|MAF dj-sety Bodyasick i K3RZC.

Program wydarzenia:

19:30 Otwarcie drzwi
20:00 Sylvia Baudelaire (koncert)
20:59 Gerda (koncert)
21:30 Maszyna (performance)
21:45 B2B Bodyasick i K3RZC (dj-set)

Informujemy, że wydarzenie jest skierowane do publiczności 18+, a podczas występów duetu Gerda i Maszyny będzie wykorzystywane światło stroboskopowe.

BIO:

Sylvia Baudelaire — ma wiele imion. Seks Ikona, Dama Kameliowa, Dziewczynka Tatusia – oto ona. Sylvia Baudelaire! Queerowa artystka muzyczna, autorka wyuzdanych hitów polskiej społeczności LGBT+. Ma na koncie 4 albumy łączące przeróżne gatunki muzyczne z rapem oraz działa aktywistycznie na rzecz osób transpłciowych oraz pracujących
seksualnie.GERDA — duet Wojciecha Bąkowskiego, artysty audio-wizualnego, twórcy rysunków, filmów animowanych i płyt długogrających oraz Jana Piaseckiego – międzystylowego muzyka elektronicznego i perkusisty związanego przez lata z londyńskim kolektywem Uncanny Valley. Twórczość duetu – względem przyjętej przez nich nazwy Gerda – pochodzi z wewnątrz; z zamkniętego, skrzętnie pielęgnowanego świata, który jest senny i baśniowy jak dawne podania z Północy i jednocześnie też zwykły i codzienny jak ten charakterystyczny, walcowaty klucz w kieszeni. Podczas koncertu otwarcia po raz pierwszy zostanie zaprezentowany nowy materiał tego duetu!Maszyna — Jest transmedialną queerową performerką, twórczynią video i autorką tekstów. Swoją twórczość prezentowała między innymi w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Galerii Dobro w Olszynie, Galerii KANNSKI w Raykyaviku, podczas Parady Wolności i na festiwalach filmowych w Europie i USA. W swoich pracach porusza między innymi tematykę liminalnego, nieokreślonego funkcjonowania, przeżywania niebinarnej tożsamości, czy doświadczania i asymilacji „JA” z własnym ciałem.


Kuratorowane przez pozqueer.


bodyasick — DJ pochodzący z Ukrainy, a dokładniej z Mikołajewa, specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce bassowej. W jego setach dominują połamane rytmy, lecz nie zamyka się w ramkach pewnego stylu, tworząc nieprzewidywalne pejzaże.
Produkuje również własną muzykę i pisze teksty, ostatnio prezentował singiel V dzerkali — banger w stylu jungle z agresywną nawijką po ukraińsku. Zajmuje się także organizacją charytatywnych wydarzeń pod szyldem Ridne (ig: @ridne.mp3) w celu pomocy rodzimej Ukrainie w walce z okupantami.K3RZC— DJ-ka pochodząca z Oleksandrii, Ukraina. Aktualnie mieszka w Poznaniu, gdzie gra pełne energii i połamanych rytmów sety, a na codzień zajmuje się piercingiem. Porusza się głównie w drum en bassie i junglu. Swoim bitem i basem składa słuchacza na pół.


Kuratorowane przez MAF


Fot. Mike Bona
Kup bilet