Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Niech żyją fyrtle: wernisaż i wystawa

Poznań składa się z fyrtli. To nasze najbliższe otoczenie – miejsce, w którym spędzamy dni i noce. Na sąsiednich lub całkiem odległych fyrtlach pracujemy, a wolne dni spędzamy na fyrtlach szczególnie obfitujących w przyrodę. Każdy fyrtel jest inny, wyjątkowy.
 

WYSTAWA Poznański kolektyw ILU NAS JEST (Pola Augustynowicz, Joanna Bartosik, Łukasz Drzycimski, Grzegorz Myćka, Dorota Piechocińska, Olek Pujszo, Ola Szmida) wspólnymi siłami narysowali 42 ilustracje. Powstały one na bazie odpowiedzi, jakich udzielili w ankiecie sami mieszkańcy. Całe miasto zostało również sfotografowane przez zespół Mishka Studio (Justyna Cegła, Weronika Krawczuk).
KONCERT Podczas wernisażu koncert zagra poznański zespół Provinz Posen. Koncert będzie transmitowany na dużym telebimie w Parku Stare Koryto Warty.
 

KSIĄŻKA Wernisaż wystawy będzie również dniem premiery książki „Fyrtle – z życia poznańskich osiedli”. To swoisty społeczny przewodnik po miejscach, architekturze, losach mieszkańców osiedli. Napisany został przez Towarzystwo Krajoznawcze „Krajobraz” oraz niemal 30 autorów i autorek z Poznania i nie tylko. Wydawnictwo będzie do zdobycia podczas wydarzenia, a także dostępne w formie cyfrowej na stronie www.fyrtle.pl.
 

Wernisaż: 25 czerwca, g. 20.30.
Wystawa trwa do 16 lipca 2021, od czwartku do niedzieli, w godzinach 18-22. Wstęp wolny.
 
Wydarzenie organizowane przez Miasto Poznań. Produkcja: Zespół Pawilonu.