Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Pawilon Otwarty: Armenia Tonight

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Armenia Dziś wieczorem: Kiss The Tongue /Pocałuj język/ to fala elektromagnetyczna nadchodząca z Armenii do Polski. Ta fala zamienia język mówiony w język materii, na częstotliwości między naturą a kulturą. Z możliwościami tych niedotykalnych i niedostępnych językowo znaków eksperymentuje się w spektrum praktyk sztuki współczesnej. Dźwięk, ruch ciała, poezja i pocztówki razem tworzą puzzle z rozwiązaniem: puzzle to język, a pocałunek jest rozwiązaniem. Język dzisiejszego wieczoru nie jest medium komunikacyjnym, które daje egzystencjalną spuściznę maszyny ludzkiego mózgu, ale jest ukrytym kodem zrozumienia poza językiem. Innymi słowy, istnieje kod uniwersalny poza jakimkolwiek językiem i jest to język materii, który jest w stanie oddziaływać. A artyści są tutaj, aby wybrać się w podróż, odpuścić zastane modele i zrobić miejsce dla tego co nadejdzie. To pęknięcie w przejściu przez noc wprowadza możliwość uruchomienia dynamiki między naturą a kulturą.
 
Występują:
 
HASMIK TANGYAN – choreografia – “The tongue stuck”
Spektakl taneczny Hasmik Tangyan odzwierciedla pytania dotyczące znaczenia ciała obecnego w przestrzeni publicznej. Co się stanie, gdy ktoś pojawi się przed kimś innym? Kiedy się pojawia? Gdzie on / ona się pojawi? Spróbuj być obecna/y warunkach niewystarczającej skromności, niepewności, niemożności rozbierania się i przyjemności jeszcze nie rozpoczętych, ale już wyczerpanych ruchów.
 
LILITH PETROSYAN – hip-hop – Słodko-gorzka poezja mówiona.
Psychodelicznych rytm słów, które przychodzą dając głos podświadomości represjonowanej we wspólnotowym słownictwie. Skąd pochodzą dzieci? Ze środka? Co jest schowane za słyszanymi słowami? Racjonalne poczęcie zmiany, które zawiesza możliwść błędu i angażuje słuchacza do oddychania oddechem nadchodzącego szoku. To jest zaproszenie do odpuszczenia i pogodzenia się z tym jak jest.
 
VARDAN HARUTYUNYAN – występ elektroakustyczny
 
KARIN GRIGORYAN – pocztówki
 
Projekt realizowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera oraz dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza we współpracy z IK Pireus i w ramach Pawilonu Otwartego.