Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Pawilon Otwarty: Inicjatywa Żywa

Inicjatywa żywa to przestrzeń spotkań, która przez ruch, kontakt i improwizację, łączy osoby o różnych zdolnościach fizycznych: te z oraz bez niepełnosprawności.

Celem spotkań jest próba zjednoczenia różnych grup społecznych na neutralnej płaszczyźnie tańca, w której każdy może poczuć się swobodnie z własnym ciałem. Osoba prowadząca spotkania będzie stwarzała warunki do praktykowania pełnej uważności na siebie, partnera, otoczenie i kontakt jaki stwarza się w danym momencie.

Wprowadzając w zajęcia elementy techniki Contact Improvisation dojdzie do bezpośredniego, fizycznego spotkania poprzez ruch, a uczestnicy podejmą próbę zbadania możliwości własnego ciała. Technika Contact Improvisation uczy uważności, akceptacji, otwartości, kreatywności, a także przekraczania własnych granic. Podczas eksploracji kontaktu, ciężaru ciała i siły uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć szczególnie uważnej komunikacji za pośrednictwem zmysłów, podkreślając ich wspólną zdolność do pełnego wyrażania siebie.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne i skierowane do osób powyżej 16-go roku życia: bez względu na stopień sprawności.

Głównym prowadzącym zajęcia jest Michał Przybyła (tancerz, instruktor tańca, choreograf) a współprowadzącymi – Artyści Polskiego Teatru Tańca.