Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Praktyki cyberaktywistyczne. Warsztaty z Magdą Szpecht

12:00

W ramach wykładu performatywnego Cyber Elf Magdy Szpecht w Pawilonie, zapraszamy na wydarzenia towarzyszące: warsztaty oraz spotkanie z pokazami filmów. 

Podczas warsztatów omówimy obecny stan cyfrowego krajobrazu i jego wpływ na prywatność. Zbadamy, w jaki sposób technologia wpłynęła na sposób w jaki żyjemy i dzielimy się naszymi informacjami, a także poznamy narzędzia, które możemy wykorzystać, aby chronić naszą prywatność w coraz bardziej cyfrowym świecie.

Wymiana praktyki będzie opierała się na kolektywnym zapoznaniu z narzędziami Open-source Intelligence, służącymi do weryfikowania pozyskanych i napotkanych informacji w Internecie. Nauczymy się nie tylko jak rozpoznawać fake-newsy, ale też w jaki sposób zoptymalizować naszą obecność w sieci, jak bezpiecznie się po niej przemieszczać oraz jak wykorzystać te narzędzia i efekty we własnej praktyce artystycznej.


Zakres tematów:

google earth pro hacking / CCTV / geolocation / media literacy / “there’s an AI for that!” / OSINT Tools / intelligence in the age of algorithms / human rights / Bellingcat / Forensic Architecture / fake online identity/ data visualization / mental health & self care / disinformation / trolling/ meme / art / activism / traveling / possible utopias / art as a space of freedom / non-human perspectives / deep web + dark net / surveillance capitalism / how to fix the internet? / how do you imagine your technological future? / support your local hacker! / all watched over by machines of loving grace

 


Dla kogo są skierowane warsztaty?

Warsztaty skierowane są do osób związanych z niezależną działalnością artystyczną i kulturalną, animatorów_ek, organizatorów_ek kultury, osób aktywistycznych.


Jak wziąć udział?

Osoby chcące wziąć udział w warsztatach proszone są o przesłanie mail z wyrażeniem chęci udziału na adres edukacja@pawilon.org, w treści prosimy zawrzeć uzasadnienie i krótki opis własnej praktyki.


Termin nadsyłania zgłoszeń: 24.04


Dodatkowe info:

→ Wstęp bezpłatny;

→ Liczba osób uczestniczących: 12;

→ Warsztaty trwają dwa dni 27.04 oraz 28.04, w godzinach 12:00-15:00, nie ma możliwości zapisania się na jeden dzień;

→ Wszystkie osoby uczestniczące zapraszamy z laptopami!


Sprawdź również wydarzenia towarzyszące:

Cyber elf, Magdy Szpecht w Pawilonie, 25.04 oraz 26.04

Pokazy filmów i spotkanie z artystką


Graf. Magda Szpecht + AI