Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Przemek Kamiński “THEREAFTER” + warsztaty Scores For Pleasure

 
THEREAFTER (z angielskiego: odtąd, następnie, potem) to pseudo-dokumentalny film tańca, ukazujący dwoje bohaterów przemierzających przestrzeń wyimaginowanego krajobrazu. Jest to spekulacja na temat miejsca, które istnieje w równoległym wszechświecie, w odległej przyszłości, długo po upadku współczesnego społeczeństwa. Bohaterowie doświadczają serii fantazmatycznych epizodów, wędrując, błąkając się i manewrując w obrębie krajobrazu. Stopniowo odkrywają jego cechy i właściwości, doświadczając miejsca, gdzie zieleń jest bardziej zielona niż kiedykolwiek wcześniej.
 
Po seansie zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Andrzej Pakuła.
Choreografia: Przemek Kamiński
Kreacja i wykonanie: Julia Plawgo, Przemek Kamiński
Kamera i montaż: Janne Ebel
Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
Projekt graficzny: Joseph Botcherby
Muzyka, Nagrania i Mixing: Zosia Hołubowska
Superwizja Masteringu i Mastering: Dino Spiluttini
Tekst: Billy Morgan
Głos: Alex Franz Zehetbauer
Asystentka produkcji: Charlotte Pfingsten
Realizacja Techniczna: Robert Fass, Till Dittmar, Boris Heiland
Produkcja: K3 | Tanzplan Hamburg
Ufundowano przez: Hamburgische Kulturstiftung
 
 
Scores for Pleasure
warsztat prowadzony przez Przemka Kamińskiego
 
Warsztat stwarza przestrzeń dla uczestniczek i uczestników do odkrywania i nawigowania przyjemności w relacji do siebie i innych, poprzez praktykę szeregu różnych partytur. Partytury te rozumiane są jako zaproszenia do działania i funkcjonują jako narzędzia czerpania przyjemności z sensualnego doświadczenia ruchu i tańca.
 
Partytury wykorzystywane i praktykowane podczas warsztatu oparte są na elementach różnych praktyk somatycznych, pracy z uważnością, zadaniach improwizacyjnych, a także technikach relaksacyjnych. Łączą w sobie praktyki ucieleśniania płynów, otwierania serca, wyobrażania i afirmacji, dotyku, pisania i odpoczywania – wszystkie te elementy mogą być później zaadaptowane i wykorzystane przez uczestniczki i uczestników w ich codziennym życiu i pracy artystycznej.
 
Scores for Pleasure to hybrydowy projekt choreograficzny. Oprócz warsztatów, składa się on z otwartej platformy internetowej z partyturami stworzonymi przez zaproszone artystki i artystów (uruchomienie w październiku 2021).
 
http://www.scoresforpleasure.com
 
https://www.instagram.com/scoresforpleasure/
 
Warsztaty odbywają się w dniach 23 i 24 października w Pawilonie, w godzinach 11:00 – 16:00
Limit miejsc: 15
Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na: edukacja@pawilon.org
 
Projekt wspierany przez NATIONAL PERFORMANCE NETWORK – STEPPING OUT, finansowany przez Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów w ramach inicjatywy NEUSTART KULTUR. Assistance Program for Dance.
 
Cykl „Nowe drogi teatru” realizowany przez Stowarzyszenie Korporacja Teatralna i finansowany ze środków miasta Poznania. #poznanwspiera
 
Bezpieczeństwo i regulamin uczestnictwa znajdują się pod linkiem http://bit.ly/regulamin_pawilon. Forma przeprowadzenia wydarzenia jest uzależniona od bieżących rozporządzeń związanych z sytuacją pandemiczną.
 
 
 
To wydarzenie jest pokazem filmu o tańcu. Po wyświetleniu filmu reżyser prowadzi warsztaty taneczne dla chętnych. Zdjęcie w tle przedstawia parę tańczących osób.