Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Record Store Nacht

19:00

Record Store Nacht to wieczór celebrujący lipcową edycję Record Store Day.
 
Wystąpią: sen~koi, Virtual Geisha + Special Guest, Marcin Sikora.
 
Hosted by k-wax Record Store
 
Wstęp wolny!
 
sen~koi jest jednym z założycieli lokalnego poznańskiego kolektywu Peoples, w ramach którego ukształtował swoją muzyczną personę, eksperymentując i dając się ponieść muzycznym podróżom. Wynikiem tych eksploracji jest eklektyczna selekcja złożona z zebranych inspiracji muzyką eksperymentalną, ambientową, IDM czy alternatywną. Elementem spajającym wszystko w całość jest eksploracja subtelnych uczuć i wrażeń, które zapewnić może tylko dźwięk.
Najczęściej można posłuchać go w Farbach i w Radiu Kapitał, gdzie razem z Peoples prowadzi comiesięczny cykl słuchowiskowo-taneczny i radiowe audycje. Do jego ciekawszych występów należą te zrealizowane w klimatycznych przestrzeniach m.in. eventy organizowane przez Gaik w Palmiarni Poznańskiej czy festiwal w Bydgoskim Mózgu.
soundcloud.com/pjeplsradio
 
Virtual Geisha to krakowska DJ-ka, kolekcjonerka płyt, która od lat konsekwentnie podążą swoją ścieżką, wciąż rozbudowując swoją potężną kolekcję płyt i nie oglądając się na mody i trendy. Bezkompromisowa w swoich wyborach artystycznych gra sety, które zaskakują eklektycznym podejściem – raz trance miesza się z techno, electro, starymi płytami z oldschool hardcore’e, a innym razem ambient, downtempo i slow trance łączą z muzyką o tribalowym vibe’e. Aktywistka kulturalna i założycielka pierwszego krakowskiego TV radia społecznościowego Pop Up Radio, które pomagało DJ-om i sklepom płytowym podczas pandemii, między innymi poprzez projekt „Save the Vinyl”. Inicjatorka i organizatorka krakowskiego protestu Strajku Kobiet pod Muzeum Narodowym. Autorka pierwszego w Polsce dziewczyńskiego DJ-skiego kursu online How to DJ like a girl, który tworzy we współpracy z klubem Prozak 2.0, marką Pionner i Pioneer DJ oraz Deepline System. Prowadzi audiowizualną audycję „Under the Sign of Saturn” w holenderskim radiu Intergalactic FM oraz program jazzowy „Midnightly” w Radiu Kapitał. Ze swoimi setami odwiedziła większość miast Polski i m.in.: Indie, Szwajcarię, Niemcy, Holandię i czy Ukrainę.
soundcloud.com/virtualgeishaTajemniczego Gościa / Tajemniczą Gościnię ogłosimy wkrótce!
 
Marcin Sikora to poznański DJ, który przez lata współtworzył duet Redroom i kolektyw Wypożyczalnia Kumpli. Początkowo kojarzony z minimalowymi, później deepowymi brzmieniami, obecnie skupia się na działalności solowej, kompulsywnie powiększając swoją kolekcję winyli i eksplorując bardziej niejednorodne gatunki elektroniki z elementami breaków, sentymentalnych IDM-ów, drum’n’bassu i ambientu.
Regulamin i zasady bezpieczeństwa: https://bit.ly/regulamin_pawilon