Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

sonic-fiction: Robert Aiki Aubrey Lowe, Piotr Ceglarek, Mat Radz

20:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sonic-fiction to tematyczny cykl prezentujący najciekawsze zjawiska eksperymentalnej sceny muzyki elektronicznej. Tematem pierwszego wydarzenia cyklu jest synteza modularna.
Kurator: Adam Radź
 
 

Robert Aiki Aubrey Lowe – amerykański producent muzyczny i multiinstrumentalista, znany ze swoich solowych nagrań na syntezatorze modularnym. Często występuje pod pseudonimem Lichens. Jego kompozycje to spontaniczne aranżacje łączące wokal i syntezatorowe brzmienia. W swojej praktyce Lowe wykorzystuje też gitary akustyczne i elektryczne oraz perkusjonalia. Lowe wyczarowuje z syntezatora modularnego ekosystemy afrofuturystycznych pejzaży dźwiękowych i improwizacje wokalne o pozaziemskim brzmieniu. Jego twórczość wydawana jest na renomowanych labelach takich jak Thrill Jockey, Kranky, Type, Rvng Intl., Latency, Sonic Pieces, DDS. Kolaborował z takimi artystami jak Johann Johannsson, Hildur Guðnadóttir, Oren Ambarchi, Kevin Martin czy Ariel Kalma.
 
Piotr Ceglarek – połowa duetu C&D, współzałożyciel oraz kurator Biura Dźwięku Katowice.
W swoim solowym projekcie tworzy improwizowane struktury dźwiękowe, których tematem przewodnim są syntetyczne zjawiska przyrodnicze, pierwotne rytmiki oraz przesunięcia czasowe. W swoim warsztacie dźwiękowym operuje syntezatorem modularnym wykorzystując techniki dubowe.
 
Mat Radz – artysta dźwiękowy poruszający się w obszarze muzyki ambient, glitch i sound designu. W Poznaniu zaprezentuje swój nowy materiał live, który swoją premierę miał w technologii 3D immersive sound w październiku w Berlinie.
 
Scenografia: Gaik
After party: FARBY
 
bilety: 20/30 pln