Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Stany skupienia: Grupa Bergamot

19:00

Zaprezentujemy kilka krótkich metraży z serii “LOT” białoruskiej grupy artystycznej Bergamot, a także krótki film Ulyany Nevzorovej “Ten plakat może być przyczyną mojego aresztowania” (2021). Białoruscy artyści oraz artystki w swoich pracach intensywnie reagują na polityczne prześladowania w Białorusi oraz przechwytują gesty władzy reżimu Łukaszenki, przepisując je na sytuacje artystyczne. Spotkanie po projekcji z Ramanem Tratsiukiem i Pawłem Leszkowiczem będzie okazją do porozmawiania o sytuacji białoruskich osób artystycznych oraz ich twórczości w obliczu niepokojących wydarzeń społeczno-politycznych, które mają obecnie miejsce w Białorusi.


Stany skupienia cykl filmowo-artystyczny, którego celem jest wytwarzanie nowych, eksperymentalnych i poszerzonych sposobów doświadczania filmów oraz sztuki. Każde z wydarzeń to okazja do spotkania z osobami artystycznymi, które razem z publicznością w performatywny sposób interpretują prezentowane obrazy filmowe, zakorzeniając je we własnej, konkretnej praktyce artystycznej oraz sytuacji społeczno-politycznej.


Osoba kuratorska: Andrzej Marzec


GRUPA BERGAMOT duet artystyczny Volhi Maslouskiej i Ramana Tratsiuka, założony w 1998 roku w Brześciu w Białorusi. Grupa działa w obszarze performance, wideo, obiektów, fotografii. Są kuratorami wystaw i festiwali sztuki współczesnej.


Informujemy, że wydarzenie będzie dokumentowane w formie foto i video do celów promocyjnych i archiwalnych. Więcej informacji znajdziesz w naszej klauzurze RODO