Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Transforming Gazes: Cinematic Visions of Rethinking, Resilience, Resistance | SWF x Pawilon

12:30

Program kuratorowany przez Angelikę Ramlow opiera się na filmach archiwalnych Arsenal – Institute for Film and Video Art: międzynarodowej instytucji badawczej i edukacyjnej, aktywnie tworzącą sieć komunikacji oraz przestrzeń dla (filmowego) dialogu kulturowego. W programie zestawione są obrazy dokumentujące momenty zwrotów, przełomów i przemian: zarówno indywidualnych jak i kolektywnych, społecznych. To momenty historyczne jak i współczesne – bazujące na głęboko zakorzenionych relacjach władzy. Program stawia pytanie o sprawczość wizualnej reprezentacji i rolę sztuki audiowizualnej. Czy ukazywanie tego, co na co dzień niewidoczne, wystarcza do zmiany panujących hierarchii wpływów i zależności? 


Po pokazie odbędzie się Q&A.


Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych. Jest jednym z najważniejszych polskich festiwali prezentujących wyłącznie filmy krótkometrażowe. To sieć filmowych wydarzeń rozproszonych w przestrzeni miejskiej Poznania. Ich trzonem są pokazy konkursowe.

Short Waves Festival prezentował także nieoczywiste pasma tematyczne, takie jak Comedy, Horror czy Kinky Shorts, program fokusowy (m.in. fokus geograficzny – w 2022 roku prezentujący kinematografię Rumunii), segment branżowy, wydarzenia audiowizualne, muzyczne i wyjście poza salę kinową: plenery, kluby, pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych czy prywatnych ogrodach Poznaniaków pod hasłem Random Garden Cinema. Dzięki kontynuacji wprowadzonej w 2020 roku nowej, hybrydowej formuły, siedem czerwcowych dni to wydarzenia i filmy odbywające się równolegle offline, w Poznaniu i online.


Wstęp bezpłatny


Dofinansowano ze środków Miasta Poznań, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.