Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

TRANSMISJA #2 Qba Janicki x rdmædz

21:00

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Transmisje to nowy cykl inicjatywy LAS w ramach działalności Pawilonu. W każdą sobotę o 21 zapraszamy na profil facebookowy Pawilonu i LAS-u, gdzie prezentować będziemy live acty i DJ sety najciekawszych twórców muzyki eksperymentalnej.
 
W najbliższą sobotę usłyszymy Qbę Janickiego i rdmædz.
 
Qba Janicki – urodzony w Bydgoszczy. Aktualnie zamieszkały w Sokołowsku. Wyrastający ze środowiska artystycznego zgromadzonego wokół słynnego klubu MÓZG. W ciągu ostatnich 15 lat zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Peter Brotzmann, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką, Wojtek Mazolewski Quintet, YO NELLY! ze Stevenem Buchananem oraz w nowopowstałych duetach z warszawską kompozytorką Teoniki Rożynek czy belgijskim producentem Obsequies. Oprócz gry na instrumentach, tworzy także muzykę teatralną współpracując z Maciejem Podstawnym, Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą czy Grzegorzem Jaremko. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip hopowej produkując płytę HORE, legendarnego rapera VIENIA. Dodatkowo, jako współzałożyciel MÓZG FOUNDATION, współpracuje przy organizacji projektów kulturalnych w Bydgoszczy i Warszawie.

 
rdmædz to pseudonim artystyczny mieszkającego w Sokołowsku Adama Radź. Rezydent Farb (Music of the æir). Prowadzi cykl sonic-fiction oraz audycję w Radiu Kapitał o tej samej nazwie. Związany jest także z bydgoskim MÓZGiem, do którego regularnie przyjeżdża w roli grającego bądź kuratorującego cykl Bromberg Calling. Występuje również jako ædm i admrdz.