Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Ulica mówi – spacer i warsztaty

12:00

Ulice naszych miast mogą powiedzieć wiele na temat kondycji zamieszkujących je społeczności – ich emocji, problemów i marzeń. Będąc niemym świadkiem zarówno naszych codziennych aktywności, jak i głośnych protestów oraz demonstracji, przestrzeń miejska staje się nośnikiem politycznych haseł, emocjonalnych gestów i artystycznej ekspresji. W czasach aktualnie narastających kryzysów społecznych i ekologicznych, język buntu zapełnia otaczające nas mury w coraz większym stopniu.
 
Zapraszamy do udziału w warsztatach „Ulica mówi”, przybliżających tematykę wizualności naszego miasta i oddolnych działań politycznych. Przejdziemy się ulicami Poznania, by wspólnie przyjrzeć się różnorodnym komunikatom i obrazom w miejskiej przestrzeni. Następnie usiądziemy w Pawilonie i porozmawiamy o indywidualnych motywacjach i sposobach działania, przedstawimy różne streetartowe techniki oraz nauczymy się przygotowywać i używać szablony. Do udziału zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematem, niezależnie od posiadanego doświadczenia lub umiejętności (jedyne kryterium to wiek – od 16. roku życia).
 
Przewidywany czas trwania warsztatów: 4 godz (w trakcie trwania warsztatów przewidziana jest krótka przerwa). Warsztaty poprowadzą osoby związane z lokalną sceną streetartową.
„Ulica mówi” to kolejne spotkanie z cyklu „Przesilenia”, w którym przyglądamy się aktualnym przemianom społeczno-kulturowym, reakcjom na kryzys klimatyczny i powiązanym z nim problemami, buntowi młodszych pokoleń przeciwko tradycyjnym wartościom i normom.
Cykl kuratoruje Aleksandra Polerowicz.
 
Uczestnicy_czki: od 16 roku życia. Zapisy: edukacja@pawilon.org. Ilość miejsc ograniczona. Wydarzenie bezpłatne.