Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Unbound, Zuza Kenkel | PAWILON OTWARTY

19:00

Performans ruchowo-taneczny podejmujący temat eksplorowania własnej tożsamości przez osoby queerowe oraz kobiety.


Żyjemy w systemie, który nakłada na nas wiele kalek i schematów. Normy społeczne podświadomie nami sterują mówiąc nam o tym co powinniśmy robić, jak wyglądać –  z czego być dumnym, a czego się wstydzić. Nasza rzeczywistość pełna jest binarnych podziałów i kulturowych uwarunkowań, to sprawia, że szukamy sposobów na to, by się w niej odnaleźć. 

Głównym środkiem przekazu w tym spektaklu jest ekspresja poprzez ciało. Ciało skrywa w sobie wszystkie emocje i wspomnienia. Ukryte są w nim lęki, obawy i traumy.  Może ono również stać się podmiotem manifestacji i zmiany. 

Osoby performerskie łączą się we wspólnym procesie poszukiwania, próbie oczyszczenia i uwolnienia. Będą rozprawiać się w sposób symboliczny oraz dosłowny z problematyką spektaklu poprzez ruch i taniec, korzystając również z form rytualnych i elementów pracy duchowej. 


Koncept/reżyseria/choreografia: Zuza Kenkel

Osoby performerskie: Mateusz Witczak,  Asia Maik, Gosia Rychlewicz, Ania Uniejewska, Arek Buchowski, Daniel Walkowiak, Danil Kalinowski, Sinoa Gostomski, Julia Antkowiak, Aleksandra Kaproń, Julia Tomkiewicz, Zuza Kenkel

Muzyka: Kacper Krupa

Kostiumografia: Paweł Łobodziński


Wydarzenie realizowane w ramach programu Pawilon Otwarty: Przestrzeń