Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Ania Nowak, FAST LOVE | ONLINE

Ania Nowak, FAST LOVE: [„Untitled (Bez tytułu)”, „Untitled 3 (don’t give advice!)”, „Czy można umrzeć na złamane serce?”, „To the Aching Parts! (Manifesto)”;]
 

Wydarzenie dwuczęściowe: 19/11, g. 19 (pokaz prac video) oraz 20/11, g. 19 (performans)
 
 

19 listopada / pokaz prac video
 
„Untitled (Bez tytułu)” używa faktu, spekulacji i wzruszenia by dać syntetyczny obraz sadomasochistycznej historii Polski i Europy. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość uwikłane są tutaj w fatalizm powtarzalności, na którego straży stoi instytucja, wiara i pożądanie. Jednak nadzieja chce umrzeć ostatnia, czy ludzi dobrej woli jest więcej?
 

„Untitled (Bez tytułu)”
Tekst, performans: Ania Nowak
Stylizacja: Dusty Whistles
Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez,
Produkcja: Komuna//Warszawa, Warszawa, 2017
Video: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2018
 

 

„Czy można umrzeć na złamane serce?” to performans dokamerowy badający powiązania między zdrowiem fizycznym i psychicznym, między bólem ciała a rozczarowaniem systemem. Język medyczny i miłosny przeplatają się obnażając swoje ograniczenia w ujmowaniu niejasnych, psychosomatycznych stanów. Choroba zaś ujmowana jest nie jako niepełnosprawność, lecz inna forma postrzegania i odczuwania.
 

„Czy można umrzeć na złamane serce?”
Tekst: Ania Nowak
Performans: Jagoda Szymkiewicz
Video: Laura Grudniewska, Iwo Rachwał
Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2018
 

 

„Untitled 3 (don’t give advice!)”
Widmo populizmu zadomowiło się w Europie. To populizm dobrej rady i autorytarnej troski wobec uciskanych. Do tradycji komunizmu należy sen o równości, zaś kapitalizmu — nawyk produktywności. Lud pracuje, produkuje i rywalizuje. Kto ma dziś czas na rewolucję? Kto na self-care? Kto pracuje w domu? A kto zajmuje się domem? Kto może zmieniać świat? A kto posprząta po rewolucji?
 

„Untitled 3 (don’t give advice!)”
Głos: Ania Nowak
Video: Ola Osowicz
Tekst: Kaitlyn Boulding, Ron Padgett, Charles Bukowski, Rumi, Mary Oliver, Jayson Patterson
Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2018
 

 

20 listopada / performans na żywo oraz rozmowa z Bartkowszem Mroczkowskim
 

„To the Aching Parts! (Manifesto)” to odezwa lub przemówienie, które odwołuje się do języka trudnych sojuszy i wewnętrznych podziałów wśród zmarginalizowanych społeczności. Pozbawiony gramatyki tekst poddany jest porządkowi i przyjemności rytmu. Powtarzalność starych prawd, przyzwyczajeń i pragnień zapewnia wygodę rozumienia i działania, powoduje też stagnację i brak możliwości zmiany. To the Aching Parts! (Manifesto) próbuje rozbrajać język przyzwyczajeń i przeciwdziałać fosylizacji procesów empatii i emancypacji wśród mniejszości walczących o swoje prawa dziś.
 

„To the Aching Parts! (Manifesto)”
Tekst, performans: Ania Nowak
Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez
Kostium: Jakeyoung Shim
Zamówione przez HAU Hebbel am Ufer w ramach ”Manifestos for queer futures”. Projekt HAU Hebbel am Ufer przy wsparciu Alliance of International Production Houses by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media, 2019.
Ania Nowak pracuje w obszarze szeroko rozumianej choreografii, gdzie spekuluje o tym do czego zdolne jest ciało i język dzisiaj. Realizuje takie formaty jak performans, wideo performans, wystawa performatywna i tekst. Nowak interesuje materialny wymiar ciała oraz jego niematerialne aspekty — afekty, uczucia, intuicja — jako punkt wyjścia do rozwijania ucieleśnionych praktyk troski i wspólnotowości. Jej refleksja dotyczy doświadczeń seksualności, choroby i żałoby, a także etyki przyjemności w czasach klimatycznego i politycznego kryzysu. Prace Nowak były prezentowane m.in. w HAU Hebbel am Ufer, Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie; Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie; Art Stations Foundation w Poznaniu, CAC Wilno i ICK Amsterdam. Nowak mieszka i pracuje między Berlinem a Warszawą. W 2021 roku będzie rezydentką Ankara Queer Art w Turcji oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu.
http://technologiesoflove.tumblr.com

 

Bilety: 10/15 pln (bilet obowiązuje na dwa dni wydarzenia) / link do sprzedaży biletów zostanie podany wkrótce
 

Po wydarzeniu 19/11 artist talk / prowadzi Bartosz Mroczkowski
 

Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera Pokaż mniej