Fot. Dawid Misiorny

Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Manifesty Przyszłości

Pytanie o przyszłość jest dzisiaj jedną z najbardziej palących kwestii dyskutowanych zarówno w świecie sztuki, jak i debacie publicznej. Pojawia się w kontekście zmian zachodzących w krajobrazie współczesnego świata, począwszy od kryzysu demokracji liberalnej, rosnącej roli technologii w naszym życiu, kwestii równości, aż po wyzwania związane ekologią i ochroną środowiska naturalnego. Można patrzeć na wyzwania przyszłości z lękiem — co staje się pożywką dla ruchów populistycznych i skrajnych; można też podejść do tego pytania z nadzieją na możliwość budowania nowego, lepszego świata.

Kolejny rok działalności Pawilonu rozpoczynamy pod hasłem „Manifesty przyszłości”, ponieważ czujemy, że ważną misją miejsca, tworzonego przez zespół o pokoleniowo odmiennym doświadczeniu, jest wytwarzanie alternatywnych wizji przyszłości oraz ich dyskutowanie. Chcemy odejść od postawy wyłącznie krytycznej i ciągłego zwracania się ku przeszłości – na rzecz zwrotu ku przyszłości. Wybieramy formę manifestów, które kryją w sobie ogromny twórczy potencjał i nie ograniczają naszej wyobraźni.

W ramach cyklu zapraszamy do wygłoszenia autorskich manifestów gości zajmujących się na co dzień różnymi obszarami, które wydają się kluczowe z perspektywy myślenia o świecie przyszłości. Wśród gości pojawią się przedstawiciele i przedstawicielki takich dziedzin, jak filozofia, ekonomia, ekologia, sztuka czy historia. Nie zabraknie artystów, którzy zmierzą się z tym hasłem w artystyczny sposób.

Zaproszony artysta

fot. archiwum prywatne

DAWID MISIORNY — urodzony w Poznaniu. Absolwent UAM na wydziale Kulturoznawstwa i UAP na wydziale Intermedia. Artysta multimedialny. Tworzy fotografie, wideo, instalacje. Współtworzy kolektyw Czwartek. Wystawiał w kraju i za granicą. 

Wydarzenia