Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Zespół

Marta Krawczyk

Marta Krawczyk

kierowniczka oddziału

 

 

Absolwentka Wiedzy o teatrze, Mediów Interaktywnych i Widowisk, a także podyplomowego kierunku Rozwój publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez kilka lat związana z Fundacją Malta, była odpowiedzialna za koordynację programu Malta Festival Poznań i Nostalgia Festival Poznań oraz kilku mniejszych projektów. Przez blisko dwa lata współpracowała z Nowym Teatrem w Warszawie, jako specjalistka w dziale komunikacji. Współtworzyła podcast „Mam ciało – i co dalej?” oraz kilkuodcinkową audycję w Radiu Kapitał „anteNOWY”.

Andrzej Pakuła

Andrzej Pakuła

zastępca kierowniczki ds. programowych, kurator

 

 

Kulturoznawca, artysta i kurator. Doktorant na Wydziale Sztuki Mediów Uniwersytetu Artystycznego. Działa na przecięciu teatru, performansu i sztuk wizualnych. Działania artystyczne i kuratorskie realizował m.in. w Muzeum POLIN, Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy, Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Teatrze Powszechnym w Warszawie i Teatrze Polskim w Poznaniu. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Korporacja Teatralna.

Andrzej Marzec

Andrzej Marzec

kurator, wspiera dział programowy

 

 

Filozof (adiunkt na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), krytyk filmowy, redaktor „Czasu Kultury”. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: spekulatywnego realizmu, ontologii zwróconej ku przedmiotom,mrocznej ekologii oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książek: „Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności” (2015) oraz „Antropocień. Filozofia i estetyka po końcu świata” (2021), za którą otrzymał nagrodę specjalną Identitas.

Dorota Theus

Dorota Theus

koordynatorka pracy artystycznej

 

 

Studiowała kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była członkini Stowarzyszenia Korporacja Teatralna oraz Stowarzyszenia Miastoholizm.

Karolina Czarnecka

Karolina Czarnecka

specjalistka obsługi biura

 

 

Studentka filologii polskiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawczyni i kuratorka cyklu wydarzeń poetycko-muzyczno-performatywnych „Slamka” odbywających się w wildeckich Farbach; prezeska stowarzyszenia „Slamka”. Prowadząca spotkania autorskie, zorganizowała m.in. cykl rozmów z osobami autorskimi wydawnictwa Papierwdole w poznańskim Zinku. Jurorka działającej przy Poznaniu Poetów i Festiwalu Fabuły Studenckiej Nagrody Literackiej Z BUTA, wyróżniającej najbardziej zaangażowane teksty literackie. Poetka, performerka; swoje wiersze publikowała m.in. w „Magazynie Malkontenty”, „Składce” i „Zakładzie”.

Krystian Piotr

Krystian Piotr

koordynator techniczny i kurator muzycznego programu LAS

 

 

LAS to niezależna, oddolna inicjatywa kulturalna działająca w duchu DIY, skupiona na organizacji i promocji nowej, często eksperymentalnej muzyki. Jedna z nielicznych sytuacji nieskrępowanych potrzebą zarabiania pieniędzy, bezkompromisowych i konsekwentnych w swoim działaniu. Przez ostatnie 6 lat w Poznaniu LAS zorganizował ponad 300 wydarzeń oraz dwa wyjątkowe miejsca służące przede wszystkim za salę koncertową. Działał w przestrzeni nieistniejącego squatu na Starym Rynku, Słodowni w Starym Browarze, w Scenie Roboczej, w Galerii Tak. Obecnie planuje działania w Pawilonie i CK Zamek.

Michał Mądroszyk

Michał Mądroszyk

pracownik techniczny

 

 

Rodowity Poznaniak. Z Pawilonem Związany od 2019 roku. Pracował przy nie jednej inicjatywie kulturalnej i klubowej m. in. Malta Festiwal, Festiwal Światła, Circus Inferno czy festiwal Audioriver. Z pasją podchodzi do techniki scenicznej, natomiast jego najmocniejszą stroną w tej branży jest ustawianie i obsługa światła. Do pracy ze światłem używa systemu grandMA2, który jest mu najbliższy. Zawsze stara się być  zaangażowany i pomocny dla każdej osoby, która przekracza próg Pawilonu. 

Kaja Kawecka

Kaja Kawecka

producentka

 

 

Rodowita Poznanianka, ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w z Poznaniu. Doświadczenie zdobywała przy produkcji telewizyjnej oraz filmowej. Specjalizuje się produkcją filmów komercyjnych. Współtworzyła 15 edycję poznańskiego Festiwalu ANIMATOR. Pasjonatka kina.

Jagoda Kalisz

Jagoda Kalisz

specjalistka ds. komunikacji i kontaktu z mediami

 

 

Artystka interdyscyplinarna i kreatorka. Działa niezależnie w świecie kultury i sztuki.
Absolwentka Grafiki Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wykładowczyni UAP na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej. Od 3 lat współtworzy francuskie stowarzyszenie Performing Arts Forum.

Dagmara Torłop

Dagmara Torłop

specjalistka ds. komunikacji i kontaktu z mediami

 

 

Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, producentka i realizatorka wydarzeń queerowych w Poznaniu. Członkini kolektywu pozqueer., z którego ramienia zajmuje się konsultacjami ds. bezpieczniejszej przestrzeni m.in. w ramach Possession, pracy Lokum Stonewall, Festiwalu Rozkosz oraz w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Mikołaj Brzozowski, Lena Peplińska, Miłosz Rygiel-Sańko, Mateusz Sak, Julia Walkowiak, Tomila Yanovytska

Mikołaj Brzozowski, Lena Peplińska, Miłosz Rygiel-Sańko, Mateusz Sak, Julia Walkowiak, Tomila Yanovytska

obsługa widowni