Pawilon TV
OGLĄDAJ
Pawilon TV

poprzedni odcinek

Teraz odtwarzane

Pobieranie treści...

następny odcinek

Pobieranie treści...

PAWILON

Pawilon Otwarty

Definiujemy Pawilon Otwarty jako miejsce przestrzeni performatywnej – miejsce warsztatów, spotkań, projekcji filmowych, instalacji. W tym sensie jest autonomicznym dopełnieniem galerii sztuki współczesnej jako przestrzeni dla działań wymykających się ramie wystawy. Patrzymy na Pawilon przez ideę Pawilonu Otwartego, ideę miejsca słuchającego i reagującego poprzez współpracę. Mówimy tu o potrzebie wspierania i tworzenia nowych przestrzeni dla kultury – również nieinstytucjonalnej. Otwieramy się na inne pomysły i działania o charakterze dyskursywnym i performatywnym. Chcemy wspierać młodych twórców i kolektywy, reagować na potrzeby rzeczywistości artystycznej. Jesteśmy otwarci na wydarzenia, które z nieoczywistych perspektyw podejmują tematy społeczne, polityczne i estetyczne. Zapraszamy twórców indywidualnych, kolektywy oraz instytucje pozarządowe do przedstawiania własnych propozycji programowych. Wspieramy działania niskobudżetowe o charakterze publicznym, które poszukują miejsca na realizację.

Nabór projektów odbywa się w trybie open call, które będziemy ogłaszać na początku sezonu wiosennego i jesiennego. Wniosek powinien zostać podpisany i załączony jako plik w formacie .pdf.

Ideą Pawilonu Otwartego jest stwarzanie przestrzeni dla eksperymentu, poszukiwania nowych idei oraz dialogu. Do współpracy zapraszamy lokalnych twórców_czynie i kolektywy artystyczne. W ramach programu realizowane są dwie formuły wsparcia: PRZESTRZEŃ i MIKROGRANTY.

PRZESTRZEŃ

  • bezpłatne udostępnienie przestrzeni na realizację projektu
  • wsparcie techniczne i produkcyjne
  • wsparcie promocyjne

Ogłoszenie naboru:

Projekty realizowane w I półroczu 2024 (kwiecień-lipiec) — ogłoszenie luty

Projekty realizowane w II półroczu 2024 (wrzesień-grudzień) — ogłoszenie czerwiec

MIKROGRANTY

  • grant na realizację projektu w wysokości 10.000 zł, w kategoriach: muzyka, performace, media.
  • realizacja projektu w Pawilonie
  • wsparcie techniczne i produkcyjne
  • wsparcie mentorskie
  • promocja

Do pobrania

Wniosek [pdf]
Regulamin
Plan Pawilonu
Wyposażenie Pawilonu